Новини

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей  прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише  свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Сучасна суспільна та юридична думка базується на тому, що дитина повинна виховуватись у сім’ї й ніщо не може замінити дитині сім’ю. Згідно зі ст. 5 Сімейного кодексу, саме батькам надається переважне право особистого виховання дітей, вибору форм та методів виховання, якщо останні не суперечать закону та моральним засадам суспільства.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини та бере під свою охорону кожну дитину, позбавлену належної батьківської опіки. Так, на сьогоднішній день на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із яких: 29 – знаходиться у сімейних формах виховання, а саме: – 23 перебувають під опікою та піклуванням родичів, 4 виховуються в дитячих будинках сімейного типу  та 2 в прийомних сім’ях та одна дитина за станом здоров’я знаходиться в спеціалізованому інтернатному закладі.

Станом на 01.06.2017 р. у районному суді знаходяться матеріали щодо відібрання трьох малолітніх дітей від батьків та позбавлення батьківських прав матері на дитину. На обліку в службі у справах дітей перебуває також 27 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, із яких 9, які зазнали насилля в сім’ї, або були його свідками. Здійснюється контроль за проживанням та вихованням дітей у цих сім’ях.

Сімейний кодекс передбачає, що у випадках порушення прав дитини її родичі, один із батьків, сама дитина можуть звернутися до органів опіки й піклування або до суду. Батьки або один з батьків, що порушують права дитини, можуть бути позбавлені батьківських прав. Справами дітей опікуються Служба у справах дітей, державні соціальні служби при місцевих державних адміністраціях.

 

Начальник служби у справах дітей                      М.Шуста