Публікації

Демобілізовані працівники повинні вийти на роботу, інакше їх можуть звільнити

Працівники, звільнені з військової служби в запас (демобілізовані), котрі не продовжують військову службу у зв’язку з надходженням на військовій службі за контрактом, з урахуванням часу перевезення до місця проживання повинні приступити до роботи.

До працівників, які без поважних причин своєчасно не приступили до роботи, можуть застосовуватися дисциплінарні стягнення.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше 3 годин протягом робочого дня) без поважних причин.

Звільнення за прогул без поважних причин – це дисциплінарне стягнення. Застосовуючи такі заходи, слід дотримуватися встановлених законодавством про працю вимоги щодо порядку застосування дисциплінарних стягнень. Зокрема, згідно зі ст. 149 КЗпП, власник або уповноважений ним орган до застосування дисциплінарного стягнення повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень.

У табелі обліку використання робочого часу відсутність на роботі без поважних причин доцільно відзначати умовним позначенням «ПР» – прогул.

Застосування роботодавцем дисциплінарних стягнень до працівників є його правом.

Повторно мобілізованим працівникам компенсація виплачується виходячи з більшого розміру середньої зарплати

Кабмін постановою від 29 липня 2015 № 542 вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати.

Порядок доповнено нормою, згідно з якою працівникам, які були звільнені у запас з військової служби за призовом з мобілізації, на особливий період та повторно покликані для проходження військової служби за призовом з мобілізації, на особливий період, обчислення середньої зарплати здійснюється з урахуванням норм цього Порядку.

У випадку, якщо розрахована в установленому порядку середня зарплата нижче середньої заробітної плати, яка зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом з мобілізації, на особливий період, для розрахунку компенсації застосовується середня заробітна плата, яка зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом з мобілізації, на особливий період.

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою Кабміну від 4 березня 2015 № 105.

   Головний державний інспектор Управління

 Держпраці у Закарпатській області

Попков   В.С.