Новини

Дещо про зміни в Порядку призначення та надання населенню субсидій

Уряд продовжує вдосконалювати порядок надання населенню житлових субсидій з метою забезпечення пільгами якнайширших верств населення. Внесено чергові зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Врегульовано наступні питання.

Субсидія тепер призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Орендарям житла субсидія також призначається без необхідності відкриття на них особових рахунків. При цьому перерахування коштів субсидії здійснюватиметься на особові рахунки, що зазначені у заяві.

З метою розгляду та оперативного вирішення спірних питань, які виникають при призначенні житлових субсидій, державних соціальних допомог та пільг з неординарних питань при райдержадміністрації діє комісія з розгляду неординарних питань для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидій, пільг (далі – комісія).  Пунктом 7 Положення визначено вичерпний перелік підтверджуючих документів, які враховуються комісією під час прийняття рішення про призначення житлової субсидії з урахуванням фактично проживаючих осіб:

–      довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання;

–       довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);

–       акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

–       акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб;

–        договори оренди житла в іншому місці.

У разі наявності одного з таких документів обстеження домогосподарства не проводиться.

Разом з тим, у разі відсутності підтверджуючих документів про не проживання членів сім»ї (особа виїхала за кордон, місце перебування особи невідоме тощо) комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії, виходячи з кількості фактично проживаючих осіб після обстеження умов домогосподарства.

Комісії також надано право приймати рішення про призначення субсидії сімям, які проживають окремо у житловому приміщенні, розділеному на частини, у разі, якщо такі сім»ї сплачують за житлово-комунальні послуги на різні особові рахунки. Рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства

Відповідно до пункту 6 Положення субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної,  районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі – орендар), або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення і призначається один раз на календарний рік.

.      Надано можливість при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.

.       Встановлено, що у разі невідповідності даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги (ці дані отримуються органами соціального захисту населення за запитами від житлово-експлуатаційних організацій та інших органів), для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.

 Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:

  – доходи учасників антитерористичної операції (відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо належного соціально-економічного захисту учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей);

  – доходи від роботи у виборчій комісії (відповідно до законів України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори»).

  Передбачено, що якщо субсидія призначена за рішенням комісії, призначення субсидії на наступний термін здійснюється на підставі того ж рішення (тобто питання не виноситься знову на комісію), якщо в сім’ї не відбулося змін.

Управління соціального

захисту населення РДА