Новини

До роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті підготував нову книгу “Пам’ять роду”

До роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті
підготував нову книгу “Пам’ять роду”! Це 16 зворушливих історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років.
До книги, наприклад, увійшли історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника і публіциста Сергія Плачинди, які самі дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про бабусю письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії також розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша тощо. Видання містить фрагменти з книги Олеся Бердника “Пітьма вогнища не розпалює” та оповідання Оксани Шалак “Торбинка”.
Електронна версія вже у відкритому доступі ⏩ https://cutt.ly/Vho9z40
Перша презентація відбулася вчора в ефірі UA: Радіо Культура у програмі Юлія Чаплінська #ЗгадатиВсе за участі

Громовиця Бердник та упорядниці книги Наталка Позняк:
“Коли ми говоримо про Голодомор, то найчастіше йдеться про біль і жах, які відчували наші предки, про психологічну травму, яку пережив народ, що став жертвою більшовицького експерименту «впокорення голодом». Цією книгою ми хотіли відгорнути сторінку пам’яті трохи далі і побачити Україну, якою вона була до Голодомору: сильною, гордою, мудрою, працьовитою, з почуттям власної гідності та віри у свої сили. Ми почали шукати в сімейних альбомах фото українців до геноциду та просити людей, які зберегли ці реліквії, розповісти, як склалася доля тих, хто на них зображений. Ми дивилися в очі українців, які жили за сто років до нас, і бачили Україну, якою вона могла б бути, якби не більшовицька окупація. І якою вона може бути – якщо ми зараз цього захочемо”.
Аудіозапис презентації ⏩ https://bit.ly/396SUoB
Сподіваємося, ця книга надихне вас відкрити родинні фотоальбоми своїх дідусів та бабусь і дізнатися більше про історію своїх родин. А ще – покаже, що залишатися людяними можна навіть у найскладніші часи!