Оголошення

До уваги учасників бойових дій на Сході України

Управління соціального захисту населення доводить до загального відому учасників антитерористичної операції, що з часу набуття ними статусу учасника бойових дій вони мають право на ряд державних соціальних гарантій, пільг та преференцій, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншими нормативними актами, більшість з яких реалізується через органи соціального захисту населення по місцю реєстрації (проживання). Зокрема, це: житлово-комунальні пільги (здешевлення на 75% вартості квартплати, водопостачання та водовідведення, газо- та електропостачання (в межах норм споживання), при пічному опаленні компенсації 75% вартості тонни вугілля), безоплатне пільгове санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація, соціальна та професійна адаптація, додаткова оплачувана відпустка ( тривалістю 14 календарних днів), щорічна грошова допомога.

Соціальна та професійна адаптація це:

курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

Учасник АТО може пройти професійне навчання у навчальному закладі, який ним обрано самостійно.

Скористатися даною послугою можуть інваліди війни, учасники бойових дій на Сході України окрім тих, що звільнені в запас або відставку, скорочені при реформуванні (розформуванні) частин Збройних Сил України та тих, що вже скористалися послугами Центрів зайнятості населення.

Психологічна реабілітація – це комплекс загальнооздоровчих та психологічних заходів, який проводиться при санаторно-курортних закладах фахівцями з метою надання учаснику бойових дій допомоги в адаптації до умов мирного життя.

Психологічна реабілітація за направленням органів соціального захисту населення триває 14 календарних днів.

До Вашої уваги реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації у 2016 році:

ДП ”Клінічний санаторій “Курорт “Березівські мінеральні води”, Харківська область;

ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”, Одеська обл.;

ТОВ Санаторій “Феофанія” , м. Київ;

Менський санаторій “Остреч , Чернігівська обл.

ДП “Санаторій Новомосковський“ Дніпровська обл.

ТОВ “Міжрегіональний реабілітаційний центр“.

Учасник АТО отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації.

Учасник АТО має прибути до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформляти не потрібно.

Додаткова (військова) відпустка надається учаснику бойових дій за місцем роботи за рахунок фонду оплати праці з подальшим відшкодуванням роботодавцю суми відпускних за 14 календарних днів.

Для військовослужбовців, службовців та працівників інших формувань дану пільгу призупинено на період дії мобілізації.

Для реалізації вищенаведених пільг та соціальних послуг необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання з відповідною заявою (смт. Воловець, вул. Пушкіна, 7, кабінет № 3).

До заяви необхідно додати такі документи:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни

(при тимчасовій відсутності посвідчення допускається витяг з реєстру учасників бойових дій);

– копія одного із документів, що підтверджують безпосереднє залучення

до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– копії паспорта та картки платника податків.

Для переміщених осіб-учасників АТО необхідна копія довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Головний спеціаліст відділу з питань обслуговування

інвалідів, ветеранів війни і праці та громадян, які

постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

УСЗН Воловецької райдержадміністрації

Сідак С.А.