Новини

Дружба та братство – найбільше багатство. Партнерській співпраці – 25 років

Вже два з половиною десятиліття Воловецький район  підтримує теплі й дружні стосунки з німецьким містом-побратимом Бад Ендорфом. Чверть століття – це той час, за який сторони добре здружилися й перевірили стосунки. Цими днями делегація закордонних друзів знову приїхала у наш район, щоб ще раз засвідчити добросусідство двох народів.

 Зустрілися німецькі друзі  з  керівництвом району – головою районної ради І. І. Лопітом, заступником голови райдержадміністрації І. В. Сличком, заступником голови райради В. І. Повідайчиком.

Найперше представники влади цікавилися, чи добре дісталися гості до Воловця, чи гарно проводять час у районі. На що вони із захопленням відповіли: все на Воловеччині, такому ж гірському населеному пункті, як і їхній, їм подобається, адже кожна делегація поповнюється гостями, які вперше приїжджають на зеленогору Верховину.

В ході розмови Іван Ілліч та Іван Васильович детально зупинилися на тому, що зроблено у районному центрі та довколишніх населених пунктах за останній час, над чим працюють нині. У теплій, дружній розмові колеги ділилися планами на співпрацю в майбутньому, обміном школярами для відпочинку на своїх базах, делегаціями для відвідин фестивалів у партнерських населених пунктах. Домовилися, що вже 30 квітня Воловеччина радо прийматиме  юних гостей з Німеччини з супроводом вчителів у кількості 30 осіб, а влітку німецька сторона очікуватиме на юних спортсменів та офіційну делегацію з Воловця.

Надійним містком у розбудові міцних стосунків між містечками-побратимами двох країн вже багато років є заступник керуючого справами виконавчого апарату, уповноважений працівник районної ради з координування партнерської співпраці, досвідчений перекладач Н. Й. Жогно. Отож керівники району і делегації з-за кордону щиро дякували Нелі Йосипівні за сприяння багаторічній плідній співпраці регіонів, значний особистий внесок у розбудову партнерських стосунків.

Керівник німецької делегації, заступник голови партнерського товариства Бад Ендорф – Воловець  Маркус Гайс анонсував благодійний забіг, який проходитиме у них влітку, де бажаючі матимуть можливість пробігти  понад 100 км, а спонсори оплачуватимуть їм кожен подоланий кілометр.

– Ці кошти ми хотіли б спрямувати на розвиток Воловеччини, – відзначив Маркус Гайс. Також доброчинець озвучив мрію свого земляка, голови партнерського товариства Бад Ендорф – Воловець Манфреда Єгера, який з самого початку розбудовував партнерські відносини між  Бад Ендорфом та Воловцем, ввести у районі в дію цех з переробки молока, заготовленого в дворогосподарствах місцевих жителів й зробити цим вчинком щось потрібне  для людей Воловеччини.

– Турбує й шокує нас сміття у ваших річках, на узбіччях  доріг й тротуарах. У нас в Бад Ендорфі діти також раз на рік прибирають ліс, околиці населеного пункту, але у Воловці масштаби кричущі, – продовжував німецький гість.

Після теплої і щирої  бесіди німецьких друзів та представників влади чекала зустріч з колективом місцевої пожежної частини. Варто відзначити, що за кордоном пожежна служба є муніципальною і рятувальники працюють на добровільних засадах. Саме тому з метою обміну досвідом до наших рятувальників приїхали й колеги з Німеччини.

Для   рятувальників   районного центру меценати привезли чимало необхідної  амуніції – захисні пожежні куртки,  штани, жилети водонепроникні, каски, черевики, рукавиці, респіратори (загалом допомоги на 15 тис. євро). Зібрані комендантом пожежної частини Францом Валдлайтнером речі були вже у користуванні, але відповідають встановленим гігієнічним вимогам і знаходяться у відмінному стані.

Спілкуючись з пожежниками, меценати відзначали, що вже встигли відвідати пожежно-рятувальні частини району, ознайомились з специфікою роботи наших підрозділів та наявною матеріальною базою.

– Коли ми бачили, якими зношеними пожежними рукавами ви користуєтеся, для себе вирішили, що наступного разу в гуманітарному вантажі будуть і вони. Також запросили керівництво рятувальників Воловеччини в Бад Ендорф для обміну досвідом й методикою роботи.

Представники влади району й рятувальники щиро дякували німецьким друзям за цінні речі, які допоможуть нашим працівникам безпечніше й комфортніше боротися з викликами різних стихій.

Затим традиційно доброчинці відвідали центральну районну лікарню, де поспілкувалися з головним лікарем В. І. Степанчуком й передали зібрану в Німеччині допомогу медиичному закладу.

Завершили німецькі друзі свій візит на  Воловеччину у Верб’язькій ЗОШ І-ІІ ступенів.

Тож щиро сподіваємося, що візити до міст-побратимів триватимуть і в майбутньому, а дружні взаємини будуть міцнішати.

О. Бігарій