Новини

Епідемії грипу та ГРВІ на Закарпатті немає. Поради, як не захворіти

За підсумками моніторингу, захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Закарпатті перебуває на неепідемічному рівні. У перший тиждень цього року в області захворіло 2536 осіб, серед них 67 % – діти до 17 років.  У порівнянні з минулим тижнем епідеміологи спостерігають зростання на 3,7%. Про це повідомили у головному управлінні Держсанепідслужби області.
Заради недопущення ускладнень епідситуації з грипу та ГРВІ фахівці Держсанепідслужби звертаються до мешканців області з проханням уважно ознайомитись із пам’яткою щодо профілактики грипу та дотримуватись цих рекомендацій у побуті.

Пам’ятка щодо профілактики грипу

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Проте, нехтуючи власним здоров’ям і наражаючи на небезпеку оточуючих, часто хворі не звертаються за медичною допомогою, займаються самолікуванням, продовжують відвідувати роботу, їздити в громадському транспорті, відвідувати магазини, ринки та інші місця масового скупчення людей.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
– уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
– користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
– не відвідувати місця з великим скупченням людей;
– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;
– мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
– користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;
– залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.
Також не треба забувати про щорічну  вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу.