Новини

Геннадій Москаль готовий особисто зустрічати кожного потенційного інвестора при вході в ОДА

У понеділок, 27 липня, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зустрівся з тимчасово повіреним у справах Норвегії в Україні п.Річардом Нюгордом Скарборо, який перебуває з робочою поїздкою на Закарпатті.
Насамперед поважний дипломат розповів про мету свого візиту: ряд норвежських компаній мають намір зробити інвестиції на Закарпатті. Відтак гість поцікавився в очільника краю, які кроки робить обласна влада у напрямку залучення потенційних інвесторів, і чи стабільна ситуація на Закарпатті після мукачівських подій.
«Як тільки до Вас звертатимуться інвестори, «тягніть» їх сюди, – сказав Геннадій Геннадійович норвезькому дипломату. – Тут – уся таблиця Менделєєва, хороше транспортне сполучення. Закарпаття дуже зацікавлене у створені нових робочих місць».
Водночас Геннадій Москаль запевнив представника Норвегії: «Даємо гарантії, що вкладеним інвестиціям нічого не загрожуватиме».
Що стосується мукачівських подій, керівник Закарпаття коротко поінформував іноземця: «Це незаконне угрупування, яке застосувало зброю, вивезену з АТО, при розбірках із місцевими кланами. На сьогодні встановлені факти цього злочину, відповідні матеріали направлені в прокуратуру. Влада не втручається в процес слідства».
Коли мова зайшла про Правий сектор, Геннадій Москаль чітко дав зрозуміти: нині закарпатські правосекторівці розбіглися, переховуються від правосуддя та призову. Останнє дає достатньо підстав вважати їхнє небажання захищати Вітчизну, а лише задовольняти потреби кланів. Він ще раз наголосив: «Тут війни немає. Воювати з мирним населенням та зводити рахунки із силовиками неприпустимо. Але зараз усе тихо й спокійно, – і додав: – Інколи і в порядній сім’ї з’являється потвора. Правоохоронна система весь час бездіяла, тому нині все керівництво змінено. Зроблені серйозні оцінки та висновки».
У ході зустрічі обидві сторони торкнулися питання боротьби з контрабандою. Геннадій Москаль зауважив, що вона б не розквітла до таких масштабів, якби з боку ЄС також не було «вікно», через яке сусідні служби безперешкодно її запускають. Тому зараз поставлена жорстка позиція щодо прикордонної та митної служб з українського боку – у разі виявлення пропуску контрабандних товарів, «розплачуватиметься» вся зміна.
Повертаючись до головної теми зустрічі – залучення інвесторів, керівник краю повідомив, що у вересні проведе зустріч з іноземними компаніями, аби дати чіткий сигнал: влада відкрита для всіх, хто працює в правовому полі. «Я особисто готовий зустрічати кожного інвестора при вході в ОДА», – запевнив Геннадій Геннадійович. А насамкінець додав: «Прикрі інциденти трапляються і в дуже спокійній країні», натякнувши дипломату, що мукачівські події – виключно поодинокий випадок.

Прес-служба Закарпатської ОДА