Новини

Герої Крут – для нащадків взірець

 29 січня 1918 року на невеликій станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів  боротьби  українського  народу за свободу і незалежність. Того дня 300 студентів та гімназистів виступили проти багатотисячної армії.  Молоді хлопці стали на захист власної держави і віддали за неї життя. Взявши в руки зброю вони хоробро захищали свою землю.

29 січня 1918 року ця молодь під тиском переважаючих сил російських більшовиків опинилася у центрі бою без належної підтримки, але не відступила.

300 оборонців Крутів полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні…

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.

З нагоди відзначення День пам’яті героїв Крут, 28 січня 2016 року, в районній бібліотеці для дорослих відбулася історична година на тему “Герої Крут – для нащадків взірець”.

Під час заходу  учасники обговорили історичні обставини зазначеного періоду, причини та наслідки бою під Крутами, значення цієї події для історії української державності.

Також  в бібліотеці організована книжкова виставка «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять», що складається з історичної, документальної, науково-пізнавальної, довідкової, художньої літератури про Україну в першій половині ХХ ст.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar