Новини

МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ!

Ліс відіграє велику роль у житті людини. Він належить до тої невеликої кількості так званих відтворюючих ресурсів, які постачають нас різноманітною сировиною. Тому виникає потреба і ціла система охорони зеленого насадження від знищення, його відновлення, аби зберегти наш неоціненний скарб для теперішніх і майбутніх поколінь.

Якщо площа нашого району складає 50 тис. га., то лісові масиви займають 34,4 тис. га. Отож цьогоріч, як і кілька років поспіль, воловеччани взяли участь у Всеукраїнській акції „Майбутнє лісу в твоїх руках!”. Вона проходить за участі працівників ДП „Воловецьке лісове господарство” та із залученням до садіння лісу населення, учнівської молоді. Цієї весни заплановано висадити молоді деревцята на 142,8 га., восени – ще на 36 га. На даний час молоді деревцята вже знайшли свою “прописку” на 46,1 га.

За традицією кожної весни, як тільки лісові урочища звільняться від снігу, школярі беруть активну участь у посадці саджанців. Зустрічаючи весну, лісівники ведуть відлік на дні і навіть на години, адже зараз кожна краплина життєдайної вологи в ґрунті для молодого, ще не зміцнілого деревцяти – на вагу золота. Від того, як оперативно і організовано буде налагоджена посадкова робота, залежатиме подальший результат. Особливим трудовим настроєм був сповнений цей день для 17 учнів Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів, які є постійними активістами шкільного лісництва, створеного з ініціативи дирекції цього освітнього закладу та адміністрації державного підприємства „Воловецьке лісове господарство”. Щороку учні активно долучаються до заходів по відновленню флори рідної Верховини. Цьогорічна акція „Майбутнє лісу в твоїх руках!” була одинадцятою. Протягом цих років учні школи активно долучаються до примноження лісів рідного краю. Садіння лісу проходило в урочищі „Смерічка” у кварталі 19, таксійному виділі 43 Верхньоволовецького лісництва. На площі 0,8 га. було висаджено саджанці бука, ялиці білої за спеціальною технологічною схемою. Лісовідновні роботи проводилися під керівництвом ветерана лісового господарства району, керівника шкільного лісництва В. М. Шусти, директора Гукливської ЗОШ В. Є. Гребеняка, працівників державного підприємства „Воловецьке лісове господарство»: начальника відділу лісового господарства С. М. Ковчара, лісничого Верхньоволовецького лісництва М. В. Далекорея, старшого майстра лісу О. Ю. Дячишина. Задоволеною організацією робіт та їх якістю залишилася керівник району В. Є. Рогова, яка прийшла в урочище „Смерічка”, щоб взяти участь у акції й висловити щиру вдячність її учасникам та організаторам.

Під час посадки молодого лісу найактивнішими були юні гукливчани лісничий шкільного лісництва Михайло Русин, члени лісництва Юрій Солкуп, Людмила Панець, Марина Фітас, Михайло Мисько, Ангеліна Штеля та інші. Докладені ними спільні зусилля – крок до відновлення зеленого багатства нашого краю, примноження природних ресурсів.

– Такі акції дають можливість виховати у підростаючого покоління шанобливе ставлення до природи, – підбиваючи підсумки трудового дня, наголосила голова райдержадміністрації В. Є. Рогова. Всім учасникам одинадцятої Всеукраїнської акції „Майбутнє лісу в твоїх руках!”, які активно долучилися до створення нових лісових насаджень, головний лісничий ДП „Воловецьке лісове господарство” М. С. Собран вручив довідковий матеріал про підприємство та подарунки.

М. СТЕЦО,

провідний інженер ДП „Воловецьке лісове господарство”

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank