Новини

Минає 30 років трагедії на Чорнобильській АЕС

Низький уклін живим,

вічна пам’ять померлим

героям-чорнобильцям

26 квітня 2016 року виповнилося 30 років із дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Цими словами голова райдержадміністрації В. Є. Рогова розпочала зустріч із вдовами та членами сімей ліквідаторів, котрі вже пішли з життя.

– Трагедія Чорнобиля сколихнула увесь світ, викликала до життя хвилю милосердя, бажання мільйонів людей допомогти приборкати спільну біду. В район горя вдень і вночі прибували робітники, інженери, вчені, спеціалісти різних галузей народного господарства, співробітники органів внутрішніх справ, державної безпеки, прокуратури, військові. З Воловеччини їх чисельність становила майже сімдесят чоловік. Всі вони, ризикуючи здоров’ям та життям, допомагали приборкати атом.

Керівник району висловила щиру вдячність дружинам та рідним героїв-ліквідаторів Г. І. Тербан із Н. Воріт, К. А. Ігнатишин, М. В. Зенинець із Скотарського, М. С. Пільц, О. М. Дем’ян із В. Воріт, Г. М. Чобалько з Котельниці, О. П. Приймич із Завадки, В. Ф. Бішко з Воловця чоловіки яких передчасно пішли з життя, отримавши непомірну дозу опромінення на роботах під час ізоляції реактора. Валентина Євгенівна запевнила, що районна влада докладає й докладатиме всіх зусиль для покращення соціального захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та родин померлих героїв.

– Побудова укриття (саркофагу) над аварійним блоком, першочергові заходи з ліквідації аварії, які дозволили певною мірою зменшити катастрофічні наслідки радіоактивного забруднення. Це було зроблено ціною героїчних зусиль тисяч ліквідаторів аварії, багато з яких уже пішли з життя через захворювання, отримані внаслідок надмірної дози радіації, – зазначив голова районної ради І. І. Лопіт.

– Ми щиро вдячні усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 30 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Десятки жителів Воловеччини були призвані в ряди ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми у вічному боргу перед вами та вашими родинами, шановні чорнобильці. Наш обов’язок не тільки пам’ятати про їх подвиг, але й соціально захистити сім’ї померлих, – відзначив І. І. Лопіт.

З нагоди тридцятої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС сім’ї учасників її ліквідації мали можливість обговорити з керівниками району В. Є. Роговою, І. І. Лопітом, начальником управління соціального захисту населення РДА Ю. Ф. Ференцом та головою районної організації спілки „Союз Чорнобиль України” С. М. Іванченком питання, які їх турбують. Зокрема, йшлося про  сприяння у ремонті перехідного містка через річку, який почав руйнуватися, про пільгові перевезення, про надання путівок на  санаторно-курортне лікування. Порушувалися також і інші питання, на які керівниками району було дано вичерпні відповіді.

Крім того з метою належного вшанування подвигу ліквідаторів трагедії на ЧАЕС, посилення соціального захисту постраждалих громадян, створення належних умов для економічної реабілітації і розвитку території, що зазнали радіоактивного забруднення, згідно з Указом Президента України 2016 рік оголошено Роком вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Й. БІГАРІЙ