Новини

На Закарпаття після навчань у бойових частинах повернулись резервісти

Колишніх військових, які пройшли службу по мобілізації та на місяць повернулись до своїх частин на навчальні збори, 16 лютого зустріли в Ужгороді. Резервісти оперативного резерву першої черги приїхали додому після перепідготовки та злагодження на Харківщині.

Протягом двох тижнів закарпатці вдосконалювали свої теоретичні знання, ще два – відточували уміння діяти в умовах, наближених до бойових, у складі підрозділів бригади. Рівнем підготовки залишились задоволені.

– В цьому році нас чекають навчальні збори ще чотирьох частин, дві з яких – нашого оперативного командування та дві інших командувань, – зазначив військовий комісар Закарпатського ОВК полковник Богдан Череміський. – Вони відбудуться протягом березня-травня.

У військовому комісаріаті наголошують, на навчальні збори призивають не тільки резервістів, які зараховані до оперативного резерву тих військових частин, що залучаються на збори, та у складі яких вони проходили службу на сході України, а й резервістів інших частин. Також за необхідності на наступні збори буде призвано частину інших військовозобов’язаних, для відновлення практичних навичок за їхніми військово-обліковими спеціальностями. Офіцери запасу матимуть змогу пройти двотижневе підвищення кваліфікації у вищих військових навчальних закладах.

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата. Крім того, кожному резервісту, залежно від військового звання, виплатять:

– грошове забезпечення за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);

– одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) від 1600 до 3100 грн.;

– добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;

– одну мінімальну заробітну плату на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.

Також резервістам, які залучаються на навчальні збори, гарантовано державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

Мета зборів комплексна, починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини.

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

DSC_0083