Новини

Обговорено календарний графік реалізації інвестиційного проекта

Голова райдержадміністрації Валентина Рогова, заступник голови РДА Іван Сличко, голова районної ради Іван Лопіт і його заступник Віктор Повідайчик та воловецький селищний голова Михайло Попелич зустрілися з громадянами Турецької Республіки, засновниками компаній „Enisolar”-  Муратом Делігозом, „Renerser” – Гунесом Огузом, керуючим представником групи компаній „Atlas Energy” Святославом Жмуцьким та консультантом з регуляторних питань Володимиром Шмігельським. Мова торкалася питань календарного графіка виконання робіт щодо інвестиційного проекта будівництва вітрової електростанції у Воловецькому, Свалявському та Міжгірському ра-йонах, а також прогнозованих строків його завершення. Відзначалося, що кошторисна вартість проекта складає 120 млн. євро. Передбачається встановлення п’ятнадцяти вітрових турбін номінальною потужністю 120 мегават. Для втілення проекта вже вишукано місце встановлення вітрових електростанцій. За словами керуючого представника групи компаній „Atlas Energy” Святослава Жмуцького, ділянки обрано з огляду на середньорічну швидкість вітру, яка становить 7 – 8 метрів на секунду. Ці ділянки пропонуватимуться до викупу.  В середньому вартість одного гектара становитиме 90 тис. грн.

Як відзначив засновник компанії „Enisolar”  Мурат Делігоз, тривалість окупності інвестиційного проекта складає 6 – 8 років.    Будівництво вітрової електростанції передбачається вже з наступного року, а встановлення турбін передбачається у 2019 р.  Однак попереду великий обсяг робіт з оформлення пакета документів, погодження  та  затвердження окремих  його документів.

Зведення вітрової електростанції сприятиме створенню нових робочих місць як на стадії будівництва, так і під час її обслуговування. При прийомі на роботу перевага надаватиметься дипломованим спеціалістам, а бажаючих направлятимемо на курси, констатував засновник   компанії „Renerser” Гунес  Огуз.

Голова райдержадміністрації Валентина Рогова відзначила, що для воловеччан дорога в гори має важливе значення, тому при будівництві об’єктів альтернативного джерела енергії, слід це врахувати. А голова районної ради Іван Лопіт запросив представників компаній-інвесторів на сесію, щоб роз’яснити депутатам окремі моменти: чи не завдасть шкоди навколишньому середовищу будівництво вітрової електростанції і що це дасть для району. Воловецький селищний голова Михайло Попелич звернувся до турецьких гостей, щоб у рамках реалізації проекта розглянули можливість будівництва в селищі дороги.

В результаті зустрічі сторони домовилися про співробітництво, в якому буде визначено основні завдання та напрямки співпраці під час реалізації інвестиційного проекта будівництва вітрової електростанції на території району.