Новини

Огляд законодавства: з 1 січня набули чинності ряд Законів та підзаконних актів

Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з розрахунку на місяць становитиме: з 1 січня — 1330 грн., з 1 травня 1399 грн., з 1 грудня 1496 грн. Мінімальна заробітна плата визначено в розмірі : з 1 січня — 1378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550грн.

Законом №911-VIII від 24.12.2015р. заморожено максимальний розмір пенсії на рівні 10 740 грн., та визначено особливий порядок виплати пенсій у 2016 році працюючим пенсіонерам. Також змінено умови призначення пенсій за вислугою років та умови проведення індексації пенсії.

Законом від 05.11.2015р. №761-VIII “Про зовнішню трудову міграцію” визначено правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном. Також визначено права трудових мігрантів на належні умови праці,соціальний захист і возз’єднання родин.

Законом №495-VIII від 02.06.2015р. внесено зміни в статтю 18 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”. У ньому передбачено призначення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А І групи.

Закон від 20.10.2014р. №1709-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо деяких питань спадкування)”. Закон спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на нерухоме майно, яке вони успадковують (насамперед у сільських населених пунктах), шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування(тобто можна буде оформляти спадщину в сільських радах).

Окрім того, скасовану обов’язкову оцінку майна в разі його успадкування спадкоємцями першої та другої черги (дружина/чоловік, діти, онуки) за законом і за правом представлення, а також у разі спадкування спадщини, яку обкладають податком за нульовою ставкою.

Нова редакція Закону про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців передбачає передачу органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Перехідний період визначено до 30 квітня.

Угода про зону вільної торгівлі України з Євросоюзом (економічна частина Угоди про асоціацію). У документі передбачено лібералізацію торгівлі України з ЄС, поступову інтеграцію економіки України у внутрішній ринок Євросоюзу, оптимізацію роботи митних служб, спрощення митних процедур.

Воловецьке районне управління юстиції

січень 2016 року