Новини

Першовересневе свято

Дбайливо підготовлена до першого дзвоника Нижньоворітська школа-інтернат відкрила свої просторі класи для бажаючих подорожувати Країною Знань разом зі своїми наставниками. Затишне шкільне подвір’я, вимощена бруківка, заасфальтована під’їзна дорога, пофарбовані навчальні приміщення – все тут говорить про те, що до початку навчального року колектив школи підійшов по-господарськи. Адже тут діти отримують другу домівку, переступаючи поріг дитинства, зазирають у юність, торкаються зрілості.

Розпочинають урочисту лінійку ведучі Марія Кондрич та Богдан Далекорей.

Сьогодні дійсно свято – свято зустрічі зі школою, своїми вчителями та однокласниками. Але є учні, для яких цей день не просто свято, а свято величне, незабутнє. Звичайно, ми маємо на увазі тих, хто переступає поріг нашої школи вперше. Щирими оплесками та музичним супроводом духового оркестру школи присутні зустрічають найменшеньких школярів.

Звучить Гімн України, кращі учні школи Олена Малюта, Ангеліна Сличко та Павло Довганинець піднімають Державний прапор України.

З особливою теплотою до учнів звернувся директор школи Іван Ілліч Лопіт.

– Сьогодні у нас свято першого дзвоника. Ми з нетерпінням чекали його, бо це свято уособлює собою початок нового етапу в житті кожного учня. Наша школа щиро приймає у свою дружну сім’ю 20 першокласників, яким судилося продовжувати і примножувати добрі традиції своїх попередників, а старанні вчителі знову почнуть нелегку працю.

Щирими були звернення директора до першокласників, яким він бажав бути у своїх вчителів працьовитими та слухняними, а випускникам радив мобілізувати сили, щоб залишити в стінах рідної школи добру згадку про себе. Також Іван Ілліч попросив батьків учнів, щоб ті разом з вчителями сіяли в серцях діток тільки мудрі зерна, які згодом дадуть очікуваний урожай.

Затим ведуча запрошує до виступу голову РДА В. Є. Рогову перед учнівським та педагогічним коликтивами школи, батьками, гостями.

– Дорогі учні, вчителі, батьки. Щиро вітаю всіх вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації.

День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини, як найбільшої гуманітарної цінності. В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті. Кожен з нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву «школа». І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадуєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, своїх порадників і наставників – учителів.

Для закарпатців освіта завжди мала і має особливе забарвлення. Навіть у найскрутніші часи вони віддавали останнє, щоб діти могли здобути освіту.

Голова ОДА Г. Г. Москаль приділяє значну увагу матеріально-технічному забезпеченню шкіл області – складовій навчального процесу.

Зусиллями Президента України П. О. Порошенка зроблені реальні кроки щодо подолання пострадянських рецидивів, модернізації вищої освіти – інтеграції вищої освіти України до Європейського простору. Із 1 вересня суттєво підвищено зарплати вчителям. Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. У цей день хочеться побажати першо-класникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваюся, що ви, мої юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями.

До слів привітання приєднувались гості, батьки, вчителі, початківці.

Затим перша вчителька для двох десятків хлопчиків та дівчаток, які несміливо спостерігали за дійством, Я. М. Ільницька відзначила:

– Цей день – велике свято не тільки для вас, але й для мене також. Ваші щирі посмішки, очі з іскорками цікавості дають мені велику надію, що наш з вами шлях буде повним добрих пригод та досягнень. Ваші батьки з любов’ю виховували вас вдома. Прийшовши до школи, ця любов буде тільки зростати: моє серце вже чує кожне ваше серденько, бо ми стаємо однією великою родиною. Ви скоро відчуєте тепло та підтримку ваших шкільних друзів та старших товаришів. Я допоможу вам відкрити нові вміння, знання, навички, та ви зрозумієте, що кожен з вас може бути трохи чарівником, якому покориться багато наук та нових відкриттів. Життя у нашому класі будуть завжди охороняти доброзичливі феї: дружба, взаємоповага та щира допомога.

Кожний з вас, ніби особливий вогник, об’єднавши які разом ми створимо велике тепле сяйво, наш перший дружній клас. Вітаю вас, мої любі. Успіхів вам у найяскравішій пригоді життя!

У відповідь першокласники пообіцяли, що будуть слухняними, старанними. Веселими куплетиками вони виражали свою радість, адже від сьогоднішнього дня їхнє життя буде наповнене цікавими пізнаннями нового, ще незвіданого. Про закінчення урочистої лінійки сповістили першокласниця Даринка Бірчин та випускник Юрій Дем’ян шкільним дзвоником.

Хай щасливим буде новий навчальний рік для кожної школи, кожної родини на благо нашої незалежної України.

О. БІГАРІЙ