Новини

Піротехніки ДСНС продовжують вилучати та знищувати боєприпаси часів минулих війн

З приходом осені в піротехніків Аварійно-рятувального загону спеціального призначення роботи не поменшало. Адже майже щоденно до Служби порятунку продовжують надходити повідомлення про виявлення у тому, чи іншому районі Закарпаття, предметів, що зовнішньо схожі на вибухонебезпечні. Це й не дивно, адже восени люди часто ходять на природу, у ліс по гриби, чи то проводять земельні роботи, нерідко виявляючи при цьому предмети, що таять у собі небезпеку.

Так, з початку 2016 року групою піротехнічних робіт було здійснено 98 виїздів під час яких рятувальниками було вилучено та знищено 5 131 вибухонебезпечний предмет часів минулих війн. Серед них: 5 авіаційних бомб, 193 артилерійські снаряди, 415 мінометних мін, 168 гранат та 4350 набоїв тощо. Тільки за минулий тиждень піротехніки ДСНС здійснили 5 залучень в ході яких було знищено 4 мінометні міни калібром від 82 до 160 мм, 1 артилерійський снаряд калібром 152 мм та 374 набої часів Другої світової війни. Всі небезпечні знахідки було знищено.

З огляду на це, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів:

Якщо Ви побачили в землі чи у траві підозрілий предмет, у жодному разі не чіпайте його. Тим паче не намагайтеся самостійно розібрати боєприпас, оскільки Ваші дії можуть спровокувати вибух. Замість цього огородіть місце знахідки, щоб інші люди усвідомлювали небезпеку, й повідомте про виявлений ВНП до Служби порятунку за номером 101. Пам’ятайте, що небезпечні знахідки вилучаються та знищуються підриванням на спеціально відведених полігонах виключно фахівцями-піротехніками.