Новини

Попередньо 75,7% дітей вакциновано проти поліомієліту на Закарпатті під час третього туру додаткової вакцинації

«Вакцинація від поліомієліту є вкрай необхідною, оскільки лікування від цього захворювання не існує», – наголосив заступник директора Департаменту громадського здоров’я МОЗ України Сергій Платов під час прес-конференції в Ужгороді, що була присвячена перебігу третього туру додаткової вакцинації проти поліомієліту в Україні. У рамках робочого візиту Сергій Платов, представник ЮНІСЕФ в Україні Рафа Азіз та координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту Денніс Кінг також відвідали Ужгородську міську дитячу поліклініку.

За словами Сергія Платова, в останні роки рівень вакцинації на Україні є украй низьким. І МОЗ звернулося по гуманітарну допомогу вакцини проти поліомієліту, яка мала покрити план по щепленнях. «Допомогу надав уряд Канади та Європейська Комісія, але плани МОЗ зірвалися через спалах поліомієліту. Відповідно, був розроблений план заходів, який включав три раунди імунізації дітей від декількох місяців до 10 років. Два із них вже завершилися, а третій – тільки завершується. У першому раунді щепленнями охоплено 65%, у другому – 75% дітей. Третій раунд за охопленням має бути подібним до другого, але процес на цьому не зупиняється. Ми продовжуємо надалі вакцинувати наших дітей і головна наша мета у тому, щоб всі діти, які цього потребують, мали щеплення”, – наголосив Сергій Платов.

У свою чергу, Денніс Кінг, координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту, зазначив, що ще у 1988 році, коли на поліомієліт хворіло 350 000 дітей, поліомієліт визнали як другу велику хворобу, яку має бути подолано у світі. Завдяки вакцинації у 2015 році тільки 74 дитини захворіли на це захворювання, що означає, що світ наближається до повного викорінення поліомієліту. “Тож, коли два випадки захворювання на поліомієліт виявили в Україні, ВООЗ оголосила, що це надзвичайний стан в охороні здоров’я не тільки України, але й на глобальному рівні. Було зроблено рекомендації всім, хто планував відвідати Україну, робити додаткове щеплення від поліомієліту. І статус країни вільної від поліо опинився під загрозою, хоча до того він утримувався 20 років. І я хочу наголосити: ми говоримо не тільки про здоров’я українських дітей, але і про загрозу для дітей у всьому світі”, – наголосив експерт.

“Все ще триває третій тур. Ми дійсно досягли певного прогресу завдяки зусиллям лікарів, журналістів, батьків та вчителів. Охоплення, нагадую, складає 75%. Але від нас вимагають стандартів охоплення до 95%. І якщо ми не підвищимо рівень охоплення дітей як на Закарпатті, так і у всій країні, ситуація залишатиметься ризиковою. Мені здається, що зараз гарний шанс знищити поліо в Україні. Є достатньо вакцини для усіх українських дітей, і ми маємо її використати. Цієї кількості доз має бути достатньо для завершення третього раунду і вакцинації осіб, які не встигли вакцинуватися. Вакцина якісна і доступна безкоштовно у всіх медичних закладах”, – наголосила представник ЮНІСЕФ в Україні Рафа Азіз.

Прес-служба МОЗ України