Новини

Про липневі зміни в пенсійному законодавстві

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 26 червня 2019 року № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», відповідно до якої з 1 липня цього року підвищилися розміри пенсій деяким категоріям українських пенсіонерів.

Зросла до 2 тисяч гривень мінімальна пенсія особам, котрі мають тривалий трудовий стаж (жінки – щонайменше 30 років стажу, а чоловіки – 35-ть), але отримували невелику зарплатню. Пунктом 3¹ передбачено «установити, що з 1 липня 2019 р. в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру».

Крім того, цією постановою підвищився і мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій: особам з інвалідністю І групи підвищення становить 650 відсотків, з ІІ групою – 525 відсотків, ІІІ групи – 360 відсотків від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Зросли пенсійні виплати і інвалідам-чорнобильцям, але різним категоріям по-різному. Постановою передбачено, що «за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою».

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з липня 2019 року змінився розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1497 до 1564 грн.

У зв’язку з цим, проведено перерахунок пенсії:

  • особам, які отримують мінімальні розміри пенсій за наявності страхового стажу у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 у чоловіків – 25, у жінок – 20 років страхового стажу. Розмір пенсії зазначених осіб становитиме 1564 грн;

  • особам, які отримують максимальну пенсію на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії збільшився з 14970 до 15640;

  • особам, які мають статус «Почесний донор України» та Почесний донор СРСР» перераховано надбавку до пенсії. Розмір надбавки збільшився з 185,30 до 193,60 грн. (10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.07.2019 року складає 1936 грн.);

  • особам, які отримують мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій;

  • особам, які отримують доплату за понаднормовий стаж, надбавки, підвищення, пенсії за особливі заслуги перед Україною, які обчислюються у відсотковому відношенню від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які знаходяться в пенсійній справі.

Воловецький відділ обслуговування

громадян управління обслуговування

громадян головного управління

Пенсійного фонду України в

Закарпатській області