Новини

Про районний план заходів з виконання у 2015 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року

З  метою створення умов для реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей на території району працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації здійснюється робота по виконанню плану заходів у 2015 році.  Коштів на їх виконання у районному бюджеті не передбачено.

З метою профілактики та попередження правопорушень і злочинів серед неповнолітніх та стосовно них, забезпечення належного громадського порядку, безпеки дітей службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками поліції проводяться профілактичні відпрацювання населених пунктів району. Так, протягом 2015 року було проведено 29 рейдів-відпрацювань, під час яких було виявлено 11 дітей, із яких: поміщено до обласного притулку для дітей – 2 неповнолітніх, до районної лікарні – 1 та передано батькам  – 8 дітей.

У період з 1 по 10 вересня було проведено на території району рейд «Урок». Виявлено 9 неповнолітніх, які не приступили до навчання. Було проведено відповідні профілактичні бесіди з батьками дітей та встановлено причини не залучення дітей до навчального процесу. Станом на 19.10.2015 р. всі неповнолітні влаштовані. Під час проведення профілактичних відпрацювань торгових точок на предмет продажу тютюнових та горілчаних виробів дітям було виявлено один факт продажу алкоголю неповнолітньому .  Продавця, який продав  дитині алкогольні напої, було притягнуто до відповідальності за ч.2 ст.156 КУпАП.

   Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться Єдина інформаційно-аналітична система «Діти». Постійно оновлюються дані на дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації. Станом на 01.01.2015 р. на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації безпритульних та бездоглядних дітей немає.

На території району функціонує дитячий будинок сімейного типу сім’ї Райчинець та прийомна сім’я Собран, в яких утримується та виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.01.2016 р. на повному державному утриманні області знаходиться 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.   роз’яснювальна робота з населенням району щодо пріоритетів сімейних форм виховання. Протягом 2015 року статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, набуло  2 дітей, які влаштовані під опіку та піклування родичів.

З метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми, спеціалістами управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників поліції відвідуються сім’ї, в яких є загроза вчиненню насильства в сім’ї, та які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2015 року на облік служби у справах дітей райдержадміністрації було взято 12 неповнолітніх, що проживають у трьох сім’ях, які зазнали насильства в сім’ї чи були його свідками. Рекомендовано районному центру соціальних служб вести супровід даних сімей.

Начальник служби у справах дітей                                          М.Шуста