Новини

Про виконання районної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012 – 2017 роки

З метою створення умов для реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється робота щодо своєчасного виявлення, обліку та профілактичної роботи дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2015 року працівниками служби у справах дітей спільно з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, працівників міліції, охорони здоров’я, тощо було обстежено 58 сімей. За результатами обстежень умов проживання дітей у сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах протягом 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації поставлено на облік 29 дітей. Всі вони передані для подальшого соціального супроводу до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється робота по веденню електронного обліку дітей і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Постійно оновлюються та вносяться дані на цих дітей в ЄІАС «Діти».

Забезпечується реалізація права дітей на виховання у сім’ях громадян за місцем походження дитини. Відповідно до вимог чинного законодавства забезпечується вчасне набуття дітьми статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштування їх в сім’ї громадян (опіка/піклування, усиновлення). Так, протягом 2015 року статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, набуло – 2 дітей, яких влаштовано під опіку родичів.

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації два рази на рік здійснюються перевірки стану роботи з питань соціально-правового захисту дітей, які перебувають на вихованні та утриманні у Н.Ворітській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ст. У даному навчальному закладі навчається 231 учнів, із яких 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, з однієї сім’ї, які мають опікуна та на вихідні дні їздять до нього. Ці діти перебувають у закладі на загальних підставах. Неповнолітніх, які знаходяться на вихованні та повному державному утриманні у Н.Ворітській школі-інтернат немає.

На особливому контролі залишається питання забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2015 року рішеннями сесій Абранської та Верб’язької сільських рад на квартирний облік поставлено двох дітей, позбавлених батьківського піклування, а прийомній матері В.Собран тридцять другою сесією шостого скликання Жденіївської селищної ради для дитини-сироти В.Чокнадій виділено квартиру.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Свалявського РВ (з обслуговуванням Свалявського та Воловецького районів) УМВС України проводились профілактичні відпрацювання торгових точок на предмет продажу тютюнових та горілчаних виробів дітям. Продавця, який продав неповнолітньому алкогольні напої було притягнуто за ч.2 ст.156 КУпАП. З метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, що не приступили до навчання, проводяться профілактичні рейди («Діти вулиці», «Вокзал», тощо). Так, протягом 2015 року було проведено – 29 рейдів-відпрацювань, під час яких було виявлено 11 дітей, із яких: поміщено до обласного притулку для дітей – 2 неповнолітніх, до районної лікарні – 1 та передано батькам – 8 дітей. З метою забезпечення здобуття дітьми повної загальної середньої освіти , які тривалий час не навчалися або не навчаються проводиться рейд «Урок». Вивчаються причини невідвідування учнями навчальних закладів. Здійснюється робота щодо притягнення до відповідальності батьків до адміністративної відповідальності за порушення прав дітей на освіту.

Начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації М.Шуста