Воловецька районна державна адміністрація

Останні новини:

Протидія домашньому насильству

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №398/2020

Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства

 

 

Інформація щодо відповідальних у Воловецькому районі за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

 

Протягом 22-23 червня 2020 року суб’єктами взаємодії щодо попередження насильства в сім’ї було проведено ряд обстежень сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Сім’я, що перебуває у складних життєвих обставинах– це сім’я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім’ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно

Проведено профілактичну роботу з батьками дітей, які опинились в складних життєвих обставинах щодо виховання дітей та їх подальшого розвитку. Було проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду з дітьми та батьками щодо насильства в сім’ї, роз’яснено їх права та обов’язки. В ході діалогу з дітьми, спеціалісти отримали інформацію, необхідну для подальшої роботи з родинами. Подано клопотання до поліції щодо притягнення матері до відповідальності.

Перелік суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

Відповідно до Регіональної програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї  та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації придбано 117 новорічних подарунків для обдарованих дітей із багатодітних, малозабезпечених дітей району.


Проведено ряд обстежень сімей, в яких відбулося насильство або існує реальна загроза його вчинення

Протягом 19-22 травня 2020 року комісією у складі головного спеціаліста УСЗН Андрійчак Н. М., фахівця Воловецького РЦСССДМ Вербещук Н. М., начальника служби у справах дітей Шуста М. Д., дільничого офіцера поліції Бобонич І. В. було проведено ряд обстежень сімей, в яких відбулося насильство або існує реальна загроза його вчинення та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Багато батьків, не зважаючи на обставини карантину, продовжують зловживати спиртними напоями та не виконують своїх батьківських обов’язків. В результаті чого діти залишаються зі своїми проблемами наодинці. Соціальними працівниками проведено профілактичні бесіди з членами родин щодо недопущення проявів насилля в сім’ї в подальшому та надано роз’яснення щодо отримання всіх можливих соціальних послуг. Також батькам, які ухиляються від належного виховання дітей, винесено офіційні попередження

 
Проведено профілактичний захід “Стоп булінг”

На виконання районного плану заходів “Про запобігання та протидію домашньому насильству” 03 березня 2020 року, головним спеціалістом  у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації Андрійчак Н. М., спільно з інспектором ювенальної превенції Воловецького відділення поліції Ісевич Т. В.,  проведено профілактичний захід “Стоп булінг” у Верхньоворітському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, серед учнів 9-их класів.

З учнями проведено бесіду щодо недопущення проявів булінгу в школі відносно дітей та вчителів. Надано роз’яснення про наслідки та адміністративну відповідальність за скоєння даного правопорушення.

Протидія домашньому насильству

17-18 лютого 2020 року комісією у складі головного спеціаліста УСЗН Андрійчак Н. М., фахівця Воловецького РЦСССДМ Вербещук Н. М., інспектора ювенальної превенції Ісевич Т. В. було проведено обстеження сімей, в яких відбулося насильство або існує реальна загроза його вчинення в с. Латірка, с. Біласовиця, с. Лази. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопущення проявів насилля, попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність. Також надано рекомендації по приведенню в належний стан умов проживання родин.

Протидія домашньому насильству

В рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства,” суб’єктами взаємодії з протидії домашньому насильству, в закладах загальної середньої освіти району проведено лекції для учнів на теми: “Булінг – мовчати  не  треба”, “Правовий  захист  дітей  проти  насилля”.


23 вересня суб’єктами взаємодії у сфері протидії домашньому насильству було  провдено профілактичний рейд з метою попередження насильства в сімї в смт Воловець та с. Канора. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопущення проявів насилля, попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність. Також батькам надано рекомендації по приведенню в належний стан умов проживання.


5-10 серпня 2019 року суб’єктами взаємодії у сфері протидії домашньому насильству було обстежено ряд сімей, де було скоєно домашнє насильство у смт. Жденієво, с. В.Ворота, с.Біласовиця, с.Латірка, про що складено відповідні акти. Спеціалістами проведено профілактичні бесіди з правопорушниками щодо недопущення проявів насильства в подальшому. Постраждалим від домашнього насильства надано правову, соціальну допомогу.


13-14 червня 2019 року комісією у складі головного спеціаліста відділу у справах сім’ї та дітей УСЗН Андрійчак Н. М., провідного спеціаліста служби у справах дітей Чекети О. В., директора РЦСССДМ Пазюк Н. М. було відвідано сім’ї, в яких здійснено домашнє насильство у с. Лази, с. В. Ворота, с. Тишів, с. Біласовиця та с. Латірка.

Здійснено профілактичний рейд

Перейти до вмісту