Новини

Що потрібно знати, щоб усиновити дитину

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діяльність з усиновлення провадиться уповноваженими державою органами та посадовими особами. Усиновлення дитини здійснюється в інтересах дитини, для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, яка перебуває на обліку з усиновлення, здійснює служба у справах дітей за місцем проживання дитини.

Громадяни, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

До заяви додаються такі документи:

1)​ копія паспорта;

2)​ копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

3)​ довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби. У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

4)​ висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою;

5)​ довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ;

6)​ засвідчена нотаріально письмова згода другого подружжя на усиновлення дитини;

7)​ копія документа що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Заявники не беруться на облік кандидатів в усиновлювачі, якщо подані документи не відповідають вищеназваним вимогам, а саме:

-​ у поданих документах є виправлення або дописки, не завірені в установленому порядку;

-​  заявники (один із них) страждають на захворювання, яке внесене до затвердженого МОЗ переліку хвороб, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем;

-​ різниця у віці між дитиною, яку бажають усиновити, та заявниками становить менш як п’ятнадцять або більше як сорок п’ять років;

-​ у житловому приміщенні заявників неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини;

-​ під час обстеження житлово-побутових умов заявників та бесіди з ними виявлені обставини чи умови, які можуть мати негативні наслідки для виховання і розвитку дитини;

-​ сума сукупного доходу на кожного члена сім’ї менша, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум.

Усиновлення одним з подружжя житини другого з подружжя здійснюється без перебування дитини на обліку за місцем проживання дитини.

Для усиновлення дитини той з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

До заяви додаються такі документи:

1)​ копія паспорта;

2)​ копія свідоцтва про шлюб;

3)​ висновок про стан здоров’я заявника;

4)​ довідка про наявність чи відсутність судимості;

5)​ копія свідоцтва про народження дитини;

6)​ письмова згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, засвідчена нотаріально та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини, тощо).

Облік громадян, які проживають за межами України, та іноземців, які бажають усиновити дитину, що проживає в Україні, здійснює Міністерство соціальної політики України.

Якщо ви бажаєте усиновити дитину звертайтесь за допомогою до служби у справах дітей районної державної адміністрації за адресою: смт.Воловець, вул. Пушкіна, 8, каб.35 або за телефоном 2-22-06.

Головний спеціаліст служби

у справах дітей Г.Хміль