Різне

ЩО ТАКЕ АЛІМЕНТИ ?

Аліменти – це грошові зобов’язання між членами однієї сім’ї, які виплачуються протяжний час. Аліменти не можна подарувати, заповідати або ще якось передати права на них третім особам.
Право на аліменти дитина має незалежно від того, чи перебувають її батьки в шлюбі. Тому всі закони, що стосуються виплати аліментів, стосуються також і тих батьків, які перебувають у фактичному, тобто цивільному шлюбі.
НА аліменти має право і жінка, якщо вона вагітна або народжена дитина не досягла віку трьох років.Аліменти на утримання дітей сплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, тобто 18 років.
При навчанні дитини в навчальному закладі (вищому або середньому) строк сплати аліментів може бути продовжено на весь період навчання (до 23 років).
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини вдповідного віку!
Пред’явлення виконавчого документа про стягнення періодичних платежів (аліментів): може бути самостійно надісланий стягувачем безпосередньо підприємству, установі, організації, які виплачують відповідно заробітну плату, стипендію, пенсію та інші доходи; у разі наявності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів або заперечення її розміру боржником стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання до органів ДВС за місцем проживання боржника.
У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, у боржника заборгованість перевищує суму відповідних платежів за три місяці: відомості відносно боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників; може бути звернуто стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість; стягувач має право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Начальник РВ ДВС ГТУЮ

М.М.Палей