Новини

Соціальне забезпечення військовослужбовців та інших учасників антитерористичної операції за підсумками 2015 року

За попередніми даними військових формувань станом на 1 січня 2016 року учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі військовослужбовців з числа мешканців області, з них більше 500 зазнали поранень, 74 загинули, 54 особам з числа військовослужбовців учасників АТО встановлено інвалідність, 2616 учасникам АТО встановлено статус учасника бойових дій та видано відповідне посвідчення, даних осіб взято на облік для призначення відповідних пільг та компенсацій згідно чинного законодавства.

    За інформацією обласного військового комісаріату 1256 осіб демобілізовано, з них 487 повернулися на своє місце роботи, яке зберігалося за ними на період участі в АТО, звернення щодо порушень в сфері трудових гарантій відсутні.

    Станом на 1 січня 2016 року проанкетовано 1881 особа з числа учасників АТО та членів сімей загиблих та визначено їх соціальні потреби. Складено соціальні паспорти сімей зазначеної категорії. Робота щодо анкетування вищевказаних осіб продовжується.

   За станом на 01.01.2016 за рахунок коштів обласного бюджету здійснено виплати 70 сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції у сумі по 100,0 тис. гривень кожній сім`ї (в тому числі 36 поточного року на суму 3,6 млн. грн.). Виплачується матеріальна допомога військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції у розмірі від двох до п’яти тисяч гривень. Видатки обласного бюджету на виплату матеріальної допомоги для даної категорії громадян склали у 2015р. – 12,5 млн. гривень (в тому числі 292 пораненим учасникам АТО у сумі 1,46 млн. грн., та 3720 непораненим учасникам АТО у сумі 7,44 млн. гривень).

   За рахунок коштів державного бюджету (18,3 млн.грн.) придбано житло для тридцяти трьох сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ групи. Одна сім’я загиблого військовослужбовця забезпечена житлом за кошти Державної прикордонної служби України, ще дві сім’ї скористалися правом на приватизацію службових квартир фонду Міністерства оборони України у зв’язку з чим їх знято з квартирного обліку. Таким чином на сьогодні поліпшено житлові умови 36 сім’ям загиблих військовослужбовців учасників антитерористичної операції.

   Протягом 2015 року оздоровлено 167 учасників антитерористичної операції (всіх бажаючих). Психологічну реабілітацію пройшло 15 учасників АТО. Здобули додаткову спеціальність водія 147 учасників бойових дій з числа учасників АТО на суму 428,4 тис. грн.

   Окремі органи місцевого самоврядування встановлюють додаткові пільги сім’ям загиблих учасників АТО. Зокрема, згідно рішень Мукачівської міської ради збережено пільги сім’ям загиблих на оплату житлово-комунальних послуг, Ужгородської міської ради – оплачуватимуться витрати сімей загиблих на встановлення могильних плит. Крім того, встановлюються пільги по оплаті за навчання та харчування дітей учасників АТО.

   Питання соціального захисту та адаптації учасників АТО та членів їх сімей, а також питання надання психологічної допомоги перебуває на особливому контролі Закарпатської облдержадміністрації.

Департамент соціального захисту

населення Закарпатської ОДА