Новини

Спільне вирішення проблем сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

Виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах це комплекс професійних дій державних органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, спрямованих на встановлення факторів, що загрожують благополуччю, здоров’ю та життю дитини і вимагають необхідності втручання з метою нормалізації ситуації, усунення причин та умов неблагополуччя. Так, протягом 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками виконкомів сільських та селищних рад, управління соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками правоохоронних органів було виявлено та поставлено на облік 29 дітей, які через ті чи інші обставини опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Складні життєві обставини – пов’язані з проживання дітей в сім’ях, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, а саме: коли вони без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає або може вплинути на її фізичний розвиток, не створюють умов для отримання нею освіти.

З метою, оздоровлення дітей та надання можливості допомоги сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах за узгодженими діями працівників соціальних служб, які здійснюють контроль за дітьми та сім’ями, в яких вони виховуються, виконкомом Гукливської сільської ради та районної лікарні направлено на санаторне оздоровлення в дитячий санаторій 3 дітей із сім’ї Л., мати яких знаходиться на лікуванні, а батько не спроможний самотужки створити належних умов для утримання та виховання дітей в своїй сім’ї. Головою Гукливської сільської ради Бираком Ф.Ф. забезпечено транспортування дітей до оздоровчого закладу.

Діти опинилась в складних життєвих обставинах у зв’язку з проживанням в сім’ї, у якій батьки, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дітей, а саме: коли вони без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, підготовку до самостійного життя, зокрема не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, що негативно впливає або може вплинути на їх фізичний розвиток.

Сім’я проживає за рахунок соціальної допомоги, яку отримують на дітей та періодичних заробітків батька, який ідучи на роботу змушений залишати дітей вдома самих або на сторонніх осіб, іноді малолітніх на утримання та виховання забирає їх бабуся.

Надалі працівниками соціальних служб здійснюватиметься контроль за створенням умов для повернення дітей у сім»ю батьків, працевлаштування батька, забезпечення необхідними речами дітей, а також відвідування батьками дітей у оздоровчому закладі.

Начальник служби у справах дітей         М.Шуста