Новини

Становище дітей у Воловецькому районі

Станом на 1 квітня 2016 року на обліку у Службі у справах дітей райдержадміністрації  перебуває:

  • 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, в сімейних формах виховання перебувають: 25 — під опікою/ піклуванням,  2 — в дитячих будинках сімейного типу, 2 — в прийомних сім’ях, на повному державному утриманні перебуває 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • 30 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, із яких 10 неповнолітніх зазнали насилля в сім’ї.

         Разом з тим здійснюється контроль за утриманням та вихованням 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вихованців дитячого будинку сімейного типу сім’ї Райчинець (с.Підполоззя) та дитиною-сиротою в прийомній сім’ї Собран.

         Протягом І кварталу 2016 року дітей статус дитини, позбавленої батьківського піклування отримали двоє дітей, які були влаштовані в сімейні форми виховання (під опіку та піклування родичів). Ще трьох неповнолітніх  було поставлено на облік як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах, із них одна дитина – зазнала насилля в сім’ї.

         З метою контролю та координації роботи щодо здійснення соціального захисту дітей у районі створені і функціонують:

– комісія з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації;

– координаційна рада районної державної адміністрації з питань дітей.

Протягом кварталу було проведено 4 засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації одне засідання координаційної ради. На цих засіданнях розглянуто  12 питань: із яких: 4 – про захист житлових та майнових прав дітей, 1 – про доцільність позбавлення батьківських прав, 1 – про визначення днів спілкування з дітьми, 1 – про визначення місця проживання дітей, 1 – про виконання батьківських обов’язків,  3 – про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, про стан працевлаштування неповнолітніх в районі, про роботу з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, про стан підліткової злочинності.

З метою забезпечення раннього виявлення, сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції стосовно дітей службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Воловецького відділення поліції із залученням виконкомів сільських та селищних рад, працівників медичних установ, соціального захисту проводяться профілактичні рейди. Протягом І кварталу 2016 року обстежено умови проживання 20 сімей. У результаті перевірок сімох дітей було влаштовано у заклади охорони здоров’я та одного – до навчального закладу, попереджено 4 батьків щодо виконання ними батьківських обов’язків щодо дітей, з іншими – проведено профілактичні бесіди, щодо несення відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Службою у справах дітей забезпечується облік дітей, які можуть бути усиновлені та осіб, які бажають усиновити дитину, своєчасно складаються анкети дітей, здійснюється нагляд за дотриманням прав дітей після їх усиновлення. На обліку служби перебуває 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню. Забезпечується доступність до інформаційних матеріалів та надання відповідних послуг особам з числа громадян України, які мають бажання усиновити дитину чи взяти на виховання у прийомну сім’ю.

         На території району проживає 10 дітей, які усиновлені та за утриманням і вихованням яких працівниками служби у справах дітей здійснюється  відповідний нагляд. Ці діти знайшли свою сім’ю, своїх батьків. Вони відчувають себе повноцінними членами родини. Про них турбуються, їх люблять. В ході перевірки по кожній дитині складенається детальний звіт.

Працівниками служби у справах дітей здійснюється робота щодо дотримання законодавства з питань житлових та майнових прав неповнолітніх. Ведеться контроль за вирішення питання взяття дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до Житлового кодексу України. Також їм рекомендовано проводити роботу щодо виявлення безгосподарного житла на території їх населених пунктів з метою подальшої передачі у комунальну власність для забезпечення потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 1.04.2016 року на квартирному обліку перебуває 6 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 річного віку, 3 неповнолітніх цієї категорії є власниками та співвласниками житла.

                Ведеться також контроль за отриманням одноразової допомоги, яка призначається дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування при досягненні ними 18 річного віку.

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо  захисту прав, свобод та інтересів дітей, розвитку сімейних форм виховання, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх здійснюється на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Начальник служби у справах дітей                                 М.Шуста