Публікації

У декреті тато

У сучасному суспільстві жінці вже не відводиться роль суто матері, дружини чи домогосподарки. Вона має  можливість вибирати роботу до душі, здобути гідну освіту, будувати кар’єру, робити бізнес. Відповідно до ст. 179 Кодексу законів про працю України та ст. 18 Закону України «Про відпустки», відпустка  з догляду дитини до досягнення нею трирічного віку надається матері, батьку, дідусю, бабусі або іншим родичам, які фактично доглядають дитину. Причому відпустка може бути кимось використана повністю або частково, наприклад, павпіл батьком або матір’ю.

Для цього спершу  потрібно подати заяву про переривання відпустки та поновлення на роботі за місцем працевлаштування. На підставі такої заяви  та у дату, яка в ній зазначена, оформляють наказ про переривання відпустки та поновлення на роботі. З копією цього наказу необхідно звернутися  в управління соціального захисту населення за місцем  реєстрації. На підставі такої заяви управління соціального захисту населення припиняє виплату соціальної допомоги з догляду дитини до досягнення нею трирічного віку та надає довідку про те, що виплату допомоги з догляду припинено у зв’язку з поновленням на роботі ( із зазначенням дати). Батько, своєю чергою, подає заяву про надання йому відпустки з догляду дитини до досягнення нею трирічного віку (декретної відпустки) за місцем праці.  До заяви потрібно додати копію свідоцтва про народження дитини та копію наказу про переривання  відпустки матері  та поновлення її на роботі.

Після цього батько має звернутися до управління соціального захисту населення  за місцем реєстрації для оформлення  допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Отже, батько має право піти у таку відпустку, за період якої за ним зберігатиметься його робоче місце.

Головний спеціаліст

Воловецького РУЮ

Н.Мадяр