Новини

У районі працює програма “Доступні ліки”

У Воловецькому районі запроваджена урядова програма «Доступні ліки», яка діє на підставі постанови КМУ № 863 від 09.11.2016 року та постанови КМУ № 152 від 17.03.2017 року.

Ця програма надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет 2 типу.

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки» та розмір відшкодування, можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я   http://www.moz.gov.ua .

На виконання цієї урядової програми у Воловецькому районі укладено угоди з фізичними особами – підприємцями Федецький Я. М., Сідак Т. В., Казібрід М. Ф. та Товариством з обмеженою відповідальністю «БМ&Н».

Згідно цих угод, відповідні лікарські засоби відпускаються у семи аптечних закладах в шести населених пунктах, за адресами:

  • смт Воловець, вул. Карпатська, 23 ( два аптечних заклади: на 1 поверсі поліклініки біля реєстратури та на 1 поверсі ЦРЛ в приймальному відділенні);
  • смт Жденієво, вул. Шевченка, 341 а
  • с. Нижні Ворота, пл. Народна, 10,
  • с. Верхні Ворота, вул. Верховинська, 426 а
  • с. Розтока, 1
  • с. Біласовиця, 23

Відпуск таких лікарських засобі здійснюється за рецептом встановленої форми, який виписує лікар із зазначенням непатентованої назви (МНН) (діюча речовина ліків) таких як:

а) Серцево-судинні захворювання: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil),  Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide),  Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol);

б) Бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol);

в) Діабет ІІ типу: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок міжнародної непатентованої назви. Пацієнт вирішує, яку торгову марку(ТМ) придбати ТМ1, ТМ2, ТМ3. Якщо, наприклад, ТМ2 визначений як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити різницю між ціною ТМ1 та ТМ3. Розмір доплати вказано в стовпчику 14 згаданого вище Реєстру. Якщо ТМ1 не підпадає під цю програму, тому що його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін – вартість цих ліків держава не відшкодовує.

Якщо в аптеці закінчились або відсутні по певній причині безкоштовні ліки, пацієнт може зачекати поки ліки надійдуть в аптеку або він може звернутись в іншу аптеку чи обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.