Новини, Оголошення

Увага, виявлено збудник африканської чуми свиней

20 липня 2017 року виявлено труп дикого кабана в урочищі “Рушник” ДП “Воловецьке лісове господарство” приблизно за 4,2 км від смт Воловець.  Ветеринарними спеціалістами відібрано матеріал для дослідження на захворювання африканської чуми свиней (далі АЧС), який відправлено в Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини та державний науково-дослідницький інститут з лабораторної діагностики м. Київ. 22.07.2017 року отримано експертизи  про виявлення збудника АЧС в досліджуваному матеріалі. При епізоотичному розслідуванні встановлено, що дана тварина можливо мігрувала з території Міжгірського району, де АЧС зафіксовано раніше.

25.07.2017 року під головуванням заступника голови Воловецької районної державної адміністрації відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, на якому територію урочища «Рушник» ДП «Воловецьке лісове господарство» визнано неблагополучною щодо АЧС та встановлено карантин, встановлено зону захисту 3 км та зону нагляду у радіусі 10 км, до якого входить населений пункт смт Воловець. Затверджено план заходів по ліквідації та недопущенню поширення АЧС на території Воловецького району.

АЧС хворіють лише домашні та дикі свині (хвороба не несе загрози для людей). Характерними є наступні ознаки: підвищена температура тіла до 42 градусів, параліч тазових кінцівок, шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка та центральної стінки черева, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. Загибель настає через 4-10 діб. Хвороба не піддається лікуванню та профілактиці.

Збудник АЧС вірус зберігається в трупах свиней до десяти тижнів. У м’ясі хворих тварин 155 діб, копченостях до шести місяців. Якщо ви помітили подібні ознаки негайно сповістіть ветеринарного спеціаліста зони обслуговування.

На даний час згідно плану заходів відповідними службами проводяться необхідні заходи.

Особливе прохання до жителів селища Воловець, які  находяться в зоні нагляду:

-при виявленні трупів диких кабанів не контактувати з ними та негайно повідомити  відповідні служби (ветеринарну медицину, лісників, органи місцевого самоврядування);

-під час мандрівок лісовими угіддями не брати з собою домашніх собак з метою недопущення можливих контактів з загиблими дикими кабанами;

-про кожен випадок захворювання, загибелі домашніх свиней їх власники зобов’язані негайно повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини, тел.: 22-33-5.

Власникам свиней щоб не допустити занесення вірусу АЧС у господарство потрібно не купувати свиней у не встановлених для цього місцях, особливо у заїжджих перепродувачів без супровідних  ветдокументів, не забивати хворих свиней тa не переробляти туші без відома ветспеціалістів.  Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину, яка закуплена на стихійних ринках.

Начальник Воловецького районного

відділу ГУ Держлролспоживелужби

в Закарпатській області

І. М. Клепар