Новини

Увага зміни! Про нарахування плати за землю з фізичних осіб

Воловецьке відділення Мукачівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що законом України від 07.12.2017 №2245-VІІІ до Податкового кодексу України внесено зміни в оподаткування пільгових категорій фізичних осіб – платників земельного податку.

Змінами внесеними до пункту 281.2 статті 281 ПКУ скасовані обмеження застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам. Тобто, з 01.01.2018 звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

–  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

–  для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

–  для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

–  для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Фізичним особам, які визначені у пункті 281.1 статті 281 ПКУ, і мають у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то таким особам до 1 травня поточного року слід подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання / зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Тобто, якщо до 01 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у власності цієї особи.

Якщо заява про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги подана до контролюючого органу після 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних

ділянок з наступного податкового (базового) періоду (з 2019 року).

 

 Заступник начальника Мукачівської ОДП,

начальник Воловецького відділення Діброва І.П