Новини

Відбулася ХVII сесія районної ради VII скликання

Відбулася ХVII сесія районної ради VII скликання. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, заступник голови РДА І. В. Сличко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій району, сільські й селищні голови.   Вів сесію голова районної ради І. І. Лопіт.

Відкриваючи сесію       районної ради, Іван Ілліч традиційно привітав депутатів райради, які у тривалий міжсесійний період святкували дні народження, побажав їм міцного здоров’я, всіляких гараздів та плідної праці на депутатській ниві.

Першим питанням у порядку денному стояло „Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Воловецького району на 2016 рік”. Це питання начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Н. М. Щербей обговорила з депутатами на комісіях, тож ні в кого додаткових запитань не виникало.

Районні обранці затвердили звіти про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 р. та про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 р. Інформацією про їх виконання доповіла присутнім начальник фінансового управління РДА М. М. Продан. Марія Миколаївна докладно інформувала районних обранців з питання „Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2016 № 126 „Про районний бюджет на 2017 рік” (зі змінами від 16.02.2017, 02.03.2017, 23.03.2017, 25.04.2017, 27.06.2017, 03.08.2017).

Головний фінансист     району винесла на розгляд депутатів проект рішення, згідно з яким кошти у сумі 1 млн. 115 тис. грн., отримані від податку на доходи з фізичних осіб, направляються на заробітну плату працівників дошкільної освіти, техпрацівникам шкіл, сільських рад, закладів охорони здоров’я, культури, енергоносії та інші необхідні видатки. Змінами до основного фінансового документа вводиться додаткова штатна одиниця тренера-викладача з боксу у дитячо-юнацьку спортивну школу.

Депутат районної ради    М. В. Щербей, відзначивши успіхи наших самбістів, запропонував з 2018 року ввести у штат ДЮСШ й одиницю тренера-викладача з самбо. Марія Миколаївна порадила це зробити ще на наступній сесії цього року, що депутати підтримали одноголосно.

З наступного  питання „Про комунальні заклади Воловецької районної  ради” виступив заступник голови райради В. І. Повідайчик. Віктор Іванович відзначив, що у зв’язку із зміною законодавства у сфері управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району потребує приведення статутів комунальних  закладів у відповідність до цих змін. Тому, враховуючи дані зміни, розпорядження голів облдержадміністрації та райдержадміністрації з цих питань, райрада затвердила статути комунальних закладів «Воловецька центральна районна лікарня», «Воловецька дитяча школа мистецтв», «Нижньоворітська дитяча музична школа», «Воловецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», порядок управління комунальним майном та положення про порядок призначення їх керівників.

Про роботу закладів охорони здоров’я інформували головний лікар ЦРЛ В. І. Степанчук, головний лікар ЦПМСД В. С. Качур та головний лікар Воловецької станції екстреної медичної допомоги О. В. Качур.

Головний лікар ЦПМСД В. С. Качур повідомив, що наразі змінюється система надання первинної допомоги, адже попередня розроблялася ще після Другої світової війни. Після реформування надання первинної допомоги буде безкоштовним  для прикріпленого населення. Пацієнт укладатиме з сімейним лікарем декларацію про послуги. Скорочення штатів не передбачається, з січня наступного року медики будуть із зарплатою. Валерій Степанович зауважив, що всю інформацію щодо кількості населення, стану амбулаторій, технічного парку, обладнання передано до Міністерства охорони здоров’я.

Керівники району В. Є. Рогова та І. І. Лопіт звернули  увагу медика на те, що необхідно вже зараз зустрічатися з випускниками медичних освітніх закладів й запрошувати на роботу у глибинку, бо маємо вакантні місця. Також йшла мова про недопущення фактів неналежної співпраці працівників первинної ланки з приймальним відділенням ЦРЛ.

На запитання районних обранців головний лікар Воловецької станції екстреної медичної допомоги О. В. Качур інформувала про те, що у Воловець і Нижні Ворота надійшли дві нові «швидкі», які оснащені необхідним сучасним медичним обладнанням, кваліфікація медперсоналу відповідає вимогам, паливно-мастильними матеріалами для виїздів автомобілі забезпечені.

Депутати районної ради прийняли рішення  про відновлення роботи Щербовецької ЗОШ І ступеня, де навчатимуться десятеро маленьких верховинців, прийняли та внесли зміни до ряду районних програм.

Депутат районної ради О. О. Соломко повідомив колег-депутатів, що компанія «Atlas Energy”   просить затвердити технічну документацію про нормативну грошову оцінку  16 земельних ділянок на Воловецьких полонинах, де планують збудувати вітрові електростанції. Загальна площа, яку хочуть орендувати інвестори, складає 11,15 га. За неї щорічно до місцевого бюджету сплачуватимуть 843 тис. грн.

Консультант з регуляторних питань компанії «Atlas Energy” В. В. Шмігельський інформував, що турецькі  інвестори готові до переговорів й беруть на себе додаткові соціальні зобов’язання. У центрі Воловця вже змонтовано «сонячне дерево», у найближчому майбутньому можемо відремонтувати вказаний громадськістю району  соціальний об’єкт, а також сплачувати фіксовану суму від  виробництва електроенергії на соціальний розвиток регіону, тобто Воловеччини. Компанія «Онур» прокладе дорогу на полонини не тільки для потреб інвестора, але й для жителів та гостей району.

У першому кварталі наступного року, продовжував Володимир Васильович, ми хотіли б вже розпочати роботи, інвестиційна вартість яких понад 100 млн. євро і готові зразу ж платити оренду й щоквартально звітувати перед районною радою, громадськістю Воловеччини про пророблену роботу й плани на наступний період.

Жваво обговоривши всі за і проти й, отримавши обгрунтовані й вичерпні відповіді на свої важливі запитання й побажання, більшість районних обранців прийняли рішення затвердити технічну документацію про нормативну грошову оцінку 16 земельних ділянок, де планують збудувати вітрові електростанції. Це дасть їм змогу  далі рухати важливий для них та Воловеччини загалом проект.

О. БІГАРІЙ