Новини

Відбувся обласний фестиваль «Коляди в старому селі»

15 січня 2017 року   понад 15 колективів   зі  всіх  районів   області   взяли   участь   в  обласному фестивалі “Коляди в старому селі”, який відбувається вже в сьоме.

Розпочалося свято на площі Театральній із видовищної ходи колядників, які запальною музикою та душевним співом закликали перехожих долучитися до дійства, що розгорнулося на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту.

Колону весело зустріли музейники та колядники, провівши гостей казково засніженими вуличками “старого села” до головної пам’ятки ужгородського скансену – Шелестівської церкви Архангела Михаїла XVIII ст., де відбулося святкове богослужіння.

Відкрили фестиваль очільники області й міста, які привітали всіх присутніх та наголосили: українці, зокрема, закарпатці не лише пам’ятають, але й щиро люблять свої традиції і саме тому на подібні народні святкування хочеться щораз повертатись, аби проникнутися цією дивовижною, живою енергетикою.  Також керівники виконали почесну місію та нагородили дипломами і грошовими призами переможців першого обласного фестивалю-конкурсу колядницьких гуртів і вертепів “Нова радість стала…”, що проходив в Ужгороді напередодні.

Після оголошення результатів сцену передали понад 15-ти колядницьким колективам із усіх куточків краю, котрі звеселяли відвідувачів фесту впродовж дня.

З   успіхом   виступила  і   колядницька   група  Воловецького   районного   будинку   культури.   Своїм   гармонійним   багатоголоссям   аматори  славили     колядками   автентичність   верховинського   краю.   Традиційно   гостей   пригощали   різдв’яними   стравами,  які   здавна   готували   верховинські   газдині   на  Святий   вечір. Охочі мали  можливість познайомитися з різдвяними звичаями нашого краю, поколядувати і зробити гарні світлини на згадку.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank