Інформація, Новини

Відмінність витягу від виписки у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців

Документ, який може вам замінити виписку, тобто містити відомості, актуальні на даний час, і які відсутні у виписці, і є витягом. Закон розуміє останній як документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з ЄДР, які є актуальними на момент формування витягу або на момент, який зазначений у запиті, чи інформацію про відсутність даних відомостей у цьому реєстрі. Інформація, яка міститься у витягу є публічною, а отже отримати її може яка завгодно особа, звісно, при умові сплати певного державного мита.

           Механізм отримання цього документу дуже простий. Для цього зацікавленій людині достатньо зайти на сайт Міністерства юстиції, обрати потрібну дату (ви навіть можете отримати витяг з відомостями на минулий час) та критерії необхідних для вас відомостей, після сплатити мито за надання цієї адміністративної послуги і вже через декілька хвилин отримати на вашу електронну пошту потрібний витяг. Проте, нерідко буває так, що коли людина в перший раз звертається до сайту Мінюсту за витягом, то може щось наплутати, чи просто в неї немає часу заповнювати купу віконечок.

          Отже, Виписка просто містить відомості про юридичну особу чи ФОПа, яка утворились внаслідок реєстраційної дії. Її може отримати тільки директору підприємства чи особисто на руки ФОПу. А витяг – це публічна інформація, яка міститься в реєстрі і доступна по запиту для особи (але отримати її можна лише на платній основі). Ця інформація є актуальною на дату та час формування витягу. Отримати обидва ці документи зовсім нескладно, потрібно лише врахувати зазначені вище нюанси.

Державний реєстратор сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичнихосіб-підприємців центру з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації Воловецької  райдержадміністрації                                                                                                               

                                                                                                       Владислава БЕЦА