Воловецька районна державна адміністрація

Останні новини:

Воловецький РВ УДСНС України у Закарпатській області

121215

89100 Закарпатська область, смт Воловець, вул. Івана Франка, 1

тел.: (03136) 2-25-71

____________________________________________________

Узимку значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше, — до травмування та загибелі людей. Для запобігання надзвичайних ситуацій та пожеж, під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги правил користування різними обігрівальними приладам.

У продовж опалювального сезону варто звернути особливу увагу на стан електрообігрівачів, опалювальних котлів, печей. Прочищати  димоходи Печі та каміни повинні мати встановлені нормами протипожежні розділки, тобто відстань від внутрішньої поверхні димової труби до горючих елементів будівлі повинна становити не менше 38 см, топку необхідно викласти з вогнетривкої цегли, димові зуби виконуються з глиняної цегли товщиною не менше 12 см, повітряний проміжок між піччю та горючими стінами при товщині стінок печі або камінів в півцеглини становить 13 см і при товщині стінок в цілу цеглину – 38 см. Перед топкою повинен бути передтопковий лист розміром 50х70 см з негорючого матеріалу. Безпечна відстанеменше 70 см, а від топкових отворів – не менше 125 см.

Загорання в автомобілі зараз не рідкість, особливо, якщо не слідкувати за станом авто та нехтувати правил безпеки. Найчастіше, пожежі в автомобілях трапляються із таких причин, як несправність електропроводки, несправність гальмівної системи, перегрів двигуна транспортного засобу, несправність рухомих вузлів та деталей, а також умисного підпалу. Як відомо, автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. Притому, щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть п’яти хвилин. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку. Розпізнати загорання можливо за ознаками виділення тепла та продуктів горіння (диму).

Чи безпечна ваша новорічна ялинка?

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.

Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т.ін. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці). Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об’єднанні з ватним “снігом” і паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін). Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена.

Шановні дорослі, будьте уважні! 

Багато дітей вже почали купувати піротехніку в магазинах і безконтрольно користуватися нею. На подібних виробах повинні стояти дані про виробника і обов’язкова інструкція із застосування. Заборонено продавати піротехніку дітям до 16 років.
Щоб Новорічні свята принесли вам і вашим рідним радість, виконуйте елементарні правила пожежної безпеки! Піротехнічні вироби представляють собою джерело підвищеної небезпеки. Безконтрольна реалізація піротехнічної продукції та застосування її без дотримання необхідних заходів пожежної безпеки стають причинами багатьох пожеж, травм і навіть загибелі людей, головним чином дітей і підлітків. Запуск петард, феєрверків, ракет і інших піротехнічних виробів забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і лоджій, поблизу житлових будинків і господарських будівель, новорічних ялинок.
Купувати піротехнічні вироби слід тільки в спеціалізованих відділах магазинів, але, ні в якому разі не купувати піротехніку на ринках, де не дотримуються умови зберігання. Через недотримання температурних режимів, вологості придбана піротехніка може не спрацювати або спрацювати у вас в руках. У момент приведення в дію піротехніки необхідно в лічені секунди відбігти на безпечну відстань 10-15 і більше метрів. Не нахиляйтеся над піротехнічними виробами під час підпалу гніту, а так само під час роботи піротехнічного виробу. У будь-якому випадку запускати феєрверки, петарди, різні ракети, підривати хлопавки, підпалювати бенгальські вогні тощо потрібно з граничною обережністю.

Головна ялинка Воловця засяяла вогнями під наглядом рятувальників.

Напередодні новорічних свят у Воловці запалили вогні на центральній ялинці. А для того, аби все пройшло безпечно  нагляд за цим здійснювали працівники місцевої державної пожежно-рятувальної частини.
А ви вже  встановили новорічну ялинку?

Ось декілька порад для безпечної новорічної ялинки⤵️
🌲ставте ялинку за 1 метр від приладів для обігріву та мебелі;
🌲закріплюйте ялинку на стійкій основі;
🌲не розміщуйте ялинку на шляхах евакуації;
🌲не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею;
🌲гірлянди вимикайте на ніч і не залишайте без нагляду;
🌲використовуйте якісні гірлянди промислового виробництва.
Нехай свята будуть веселі, щасливі і звичайно ж безпечні!

Безпека дітей для рятувальників Воловеччини є одним із пріоритетних завдань, отже напередодні Новорічних та різдвяних свят співробітники ДСНС проводять просвітницько-профілактичні заходи.
Так вчора, фахівці Воловецького підрозділу завітали до учнів місцевої школи та розповіли дітям про заходи безпеки під час святкувань та застерегли від використання піротехнічних виробів.
Петарди, салюти, бенгальські вогні та інші “вибухові іграшки” завжди притягували до себе увагу дітей. У гонитві за яскравими спецефектами вони забувають що необережне та невміле користування піротехнічними виробами може призвести до термічних опіків, а інколи стати й причиною каліцтва. Саме тому рятувальники нагадали основні правила використання піротехніки дітям.Нагадуємо й вам про те, чого не варто робити:
🎆 купляти несертифіковану піротехніку;
🎆 гратися з петардами чи феєрверками, кидати їх під ноги;
🎆 носити піротехнічні вироби в кишенях чи портфелях;
🎆 наближатися до запалених піротехнічних виробів ближче, ніж на 15 метрів;
🎆використовувати піротехнічні вироби в будинках, на балконах, поблизу житлових будівель;
🎆 не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;
🎆не використовувати салюти, петарди, бенгальські вогні без присутності дорослих.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки якщо ваше авто загорілось?

Негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
зателефонувати до служби порятунку за номером «101»;
за можливості розпочати гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
пальне, у разі його витіку чи пролиття, необхідно гасити найшвидше;
під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту, направити вогнегасник одразу, адже інтенсивність горіння при відкриванні посилюється;
найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасних засобів таких як пісок, кошма та сніг (взимку). Слід також попросити допомоги в людей, що навколо;
гасити вогонь необхідно з навітряного боку, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасну речовину знизу вверх;
небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.

Загорання в автомобілі зараз не рідкість, особливо, якщо не слідкувати за станом авто та нехтувати правил безпеки.

Найчастіше, пожежі в автомобілях трапляються із таких причин, як несправність електропроводки, несправність гальмівної системи, перегрів двигуна транспортного засобу, несправність рухомих вузлів та деталей, а також умисного підпалу.

Як відомо, автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. При тому, щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть п’яти хвилин.

Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку. Розпізнати загорання можливо за ознаками виділення тепла та продуктів горіння (диму).

З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Тонкий лід не місце для гри!!
Зі зниженням температури повітря на водоймах почав з’являтися тонкий льодовий покрив, який ще не володіє достатньою міцністю. Однак, це не зменшує небезпеку й не зупиняє дітей не бавитись поруч з водоймами. Навпаки, дітлахи з задоволенням випробовують перший лід на міцність.
Пам’ятайте – безпечним вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів).
Веселощі – мають бути безпечними!
Дотримуйтесь правил безпеки

Правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення

Опалювальний сезон, саме в цей період різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі. Однією з основних причин загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
За статистикою, осінньо-зимовий період різко збільшує кількість пожеж – опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок використання різних опалювальних приладів.
Для запобігання надзвичайних ситуацій, попередження пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги норм та правил щодо користуванняопалювальними приладами:

Обережно! Небезпечні знахідки!

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ

1.ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ЛІСІ  

2.ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ЛІСІ

Протипожежне профілактичне відпрацювання села Нижні Ворота


ПАМ`ЯТКА про заходи пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів!


ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ. НЕ ПАЛІТЬ СУХУ ТРАВУ !

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ

за сигналом оповіщення «Увага  всім»

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ НА ВОДІ

ПАМ”ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

ОБЕРЕЖНО ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ!!!

                                             ПАМЯТКА     НАСЕЛЕННЮ 
  
 
 
Блискавка – це гігантський електричний розряд, що 
виникає  внаслідок  електризації  атмосфери  під  час  грози.
 
 Електричні розряди під час грози несуть постійну загрозу людям. 
Проходження заряду блискавки через людину найчастіше 
закінчується миттєвою смертю у зв’язку з термічним ураженням 
внутрішніх органів. У деяких випадках можливе короткочасне 
припинення дихання.  
      Існують прості правила поведінки, виконання яких практично унеможливить трагічне 
зіткнення з грозовим розрядом.  
         
       1. Якщо ви перебуваєте на відкритій місцевості, то: 
Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед 
острівців дерев, краще в такому випадку затаїтись у якомусь заглибленні. 
Якщо вас двоє, троє чи більше,  не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся 
поодинці  можливе ураження блискавкою спричинить трагедію одному, а не всім, бо 
розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл. 
Бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись, а не випростано у весь зріст  
розряди контактують із вищими точками, якою і може бути людська голова. 
Під час грози ніколи не ховайтеся біля металевих споруд, конструкцій, під залізними 
опорами електропередач та мостів, не торкайтесь дротяних огорож та інших об’єктів з 
металу. 
Якщо гроза застала вас на човні в річці або ви плавали в цей час, то найнебезпечніше 
 вибратися з води на берег, але якщо це неможливо, то намагайтеся на човні сидіти 
нерухомо, а вплав слід добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками. 
         2. Якщо ви перебуваєте в приміщенні, то: 
Негайно зачиніть всі кватирки, вікна, двері; 
Вимкніть всі електроприлади; 
Утримайтеся дзвонити по телефону, але якщо вже біда примусила викликати “швидку 
допомогу” чи пожежну бригаду, то зробіть це одразу ж після чергового грозового розряду, 
швидко використавши невеличку паузу до наступного. 
 
При ураженні блискавкою потерпілому необхідно  надати допомогу: 
розстібнути одяг, укласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити 
кращу прохідність шляхів дихання;  
очистити порожнину рота від крові, слини, блювотних мас за допомогою бинта або 
носової хустки, обгорнутої на вказівний палець; 
у разі відсутності дихання розпочати штучне дихання способом “рот у рот” або “рот у 
ніс”;  
у разі зупинки серця негайно почати одночасно робити закритий масаж серця та 
штучне дихання;  
не можна закопувати постраждалого в землю; 
в будь-якому випадку негайно звернутись за допомогою лікаря. 

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ НА ВОДІ

Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам’ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

 • купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
 • купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
 • якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з’ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
 • не купайся відразу після прийому їжі;
 • знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
 • не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
 • не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
 • потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;
 • не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
 • при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
 • потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
 • не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
 • при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.

Якщо ж стався нещасний випадок, зумій людині, що тоне, надати першу допомогу. Тут слід діяти якнайшвидше. Кинь потерпілому одразу рятувальний круг так, щоб він міг за нього вхопитися, а краще прив’яжи до круга вірьовку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега. Якщо нещастя трапилось на мілководді, спробуй підійти вбрід і подати рятувальний засіб, але тримай його так, щоб він був між тобою і потерпілим. Після витягнення з води, потерпілому необхідно очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу, водостей, покласти йому під шию валик з одежі, розтерти тіло, щоб воно нагрілося, зробити штучне дихання і чекати на допомогу лікарів.

Обережно, борщівник!

В останні роки на території України поширився бур’ян, так званий борщівник Сосновського. Росте він обабіч річок, доріг, лісів, а тепер поступово перебирається і на поля, дачні ділянки. Борщівник — отруйна рослина висотою до двох метрів, а то й більше. Листя і плоди борщовика багаті ефірними маслами. Дотик до рослин деяких видів цього роду може викликати подразнення та опік шкіри за рахунок того, що всі частини рослин містять фуранокумаріни – речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщівник викликає, стикаючись з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Але щоб отримати опік, достатньо і нетривалого і несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненої соком рослини. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час прояву опіку – від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів і ви можете просто не звернути на це уваги.
Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.
При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Можливі і смертельні випадки після контакту з борщівником. Особливо, якщо вражаються рот чи горло.

Перша допомога при опіку борщовиком:

 • захистити ділянки дотику шкіри з рослиною від сонячних променів мінімум на дві доби;
 • промити уражені місця великою кількістю води з густою мильною піною;
 • обробити спиртом або слабким розчином марганцівки (знежирює шкіру, чим послаблює ураження);
 • обробити шкіру пантенолом або іншим засобом від опіків;
 • невеликі пухирі краще не чіпати. Якщо вони продовжать збільшуватись – потрібно звернутись до лікаря, щоб він розітнув їх у стерильних умовах;
 • вийняти з листа алоє ложкою м’якуш і нанести на уражене місце. Протизапальні і антибактеріальні властивості алое роблять його досить ефективним засобом;
 • припарка з листків звичайного садового бур’яну — подорожника, промитого та пропареного дає протизапальний і антибактеріальний ефект;
 • компрес з тканини, змоченої у холодному молоці заспокоює свербіння краще, ніж холодна вода. Хоча механізми такої дії молока поки не з’ясовані, не виключено, що активними компонентами в даному випадку є молочні жири;
 • змочений водою звичайний пакетик чаю (чорного або зеленого) і прикладений до шкіри, що зудить, полегшує свербіж. Дубильна кислота, що міститься в листі чаю, полегшить свербіння та зменшить запалення тканин;
 • тепла ванна з додаванням декількох столових ложок дрібномелених вівсяних пластівців, або звичайного вівсяного борошна підсушує висип і запобігає його перетворенню в пухирі, що зудять. З ванни потрібно вибиратися обережно: намокла вівсянка дуже слизька.

У жодному випадку не розтирайте уражене місце. Так ви можете рознести подразнюючу речовину буквально по всьому тілу. Особливо важливо не доторкатися до обличчя та очей. До того ж розтирання стимулює кровоток, а значить, надходження до ураженого місця нових і нових речовин, що підтримують запалення.
У пральній машині при помірній температурі необхідно випрати одяг, в якому гуляли по чагарниках борщівнику. Це убереже від поширювання висипу по всьому тілу.
Також необхідно обполоснути водою взуття, а взуття з тканини також варто прати.
Боротьба з поширенням рослини:

 • знищення рослин до появи насіння, бажано з викопуванням і спалюванням коренів (необхідно «квітку-шапку» скосити, намагаючись триматися якомога далі від рослини, одягнувши гумові рукавички);
 • точково застосувати гербіциди загальної дії (обробити листя, що залишилося, і додатково залити розчин препарату в порожнисту трубку стебла). Норма витрати рідини — 120 мл на 10 л води.

Запам’ятайте! 
Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, надягайте штани й сорочку з довгими рукавами. Знайдіть офіційне джерело і роздивіться, як виглядають борщівник, вовче лико, болиголов плямистий, анемона, простріл луговий, чистотіл. До всіх цих рослин можлива підвищена чутливість.

Щоб запобігти лиху, будьте обачними!

Обережно – кліщі!

З настанням теплих днів розпочнеться сезон відпочинку на природі, в лісі, на дачі. У ці весняно-літні дні зростає активність кліщів.
Кліщі зустрічаються в лісі та на луках, пасовищах, а в останні роки, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістились у паркові зони та сквери міст.
Кліщі є переносниками збудників вірусних, бактеріальних захворювань людей і тварин. В України вони є джерелом кліщового енцефаліту, туляремії і хвороби Лайма.
Живляться кліщі кров’ю людей і тварин. Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня. Пізніше їхня кількість зменшується, а ті, що напилися крові, вже безпечні – більше одного разу за сезон не нападають на теплокровних. Найбільш агресивні кліщі з 8 до 11 та з 17 до 20 години, а в похмуру погоду – цілий день. Вони дуже полюбляють вологу і тепло, погано переносять сонце і засуху. Улюблені їх місця – біля берегів водойм, уздовж доріг (вище 1-1,5 м на рослинність паразити не піднімаються). Вони уловлюють наближення людини чи тварини за 15-20 м. Сидячи на траві чи кущах, ці паразити чіпляються за одяг людини, що проходить поруч або за тварину, та проникають на вільні від одягу ділянки тіла.
Укус кліщів ми практично не відчуваємо, завдяки анестезуючій дії їх слини. Кліщі ссуть кров іноді до 4-6 днів. Особливо схильні до кровопиття самки. Помічено, що кліщі здатні поглинути таку кількість крові, яка в сотні разів перевищує масу їх тіла. Спочатку на шкірі кліщ має вигляд невеликого чорного струпа, тому це не одразу викликає занепокоєння людини. Під час укусу людини кліщі вносять у ранку разом зі своєю слиною віруси. Тому, чим пізніше людина виявить зараженого кліща, тим більше вірусів потрапить в організм, що в свою чергу може вплинути на важкість перебігу захворювання.
Щоб уникнути неприємностей пов’язаних з кліщами, збираючись на природу, з метою профілактики укусів, необхідно дотримуватися нескладних запобіжних заходів, таких як: обов’язково вдягати головний убір – краще косинку, що повністю приховує волосся, одяг світлих тонів (на ньому легше виявити кліща) з довгими рукавами і штани, заправлені в шкарпетки. Взуття має бути закритим. Кожні 2-3 години необхідно проводити само- і взаємооглядини.
Іноді укусу кліща можна піддатися і вдома, принісши його, наприклад, з букетом квітів зібраним в лісі. Необхідно періодично оглядати і домашніх тварин – котів і собак. Виїжджаючи на відпочинок в місця, де існує небезпека зустрічі з кліщем, радимо користуватися специфічними репелентами.
Якщо Ви все ж виявили на своєму тілі або на тілі своєї дитини кліща, як швидше зверніться до найближчого медичного закладу (травмпункт, хірургічне відділення і т.д.). Видалити його потрібно негайно! Процедура повинна бути проведена кваліфіковано, тому що при самовидаленні в рані можуть залишитися частини тіла павукоподібних, які теж можуть бути носіями інфекції.
Присмоктування кліщів частіш за все відбувається під час зупинок для відпочинку. Тому для стоянок потрібно вибирати сухі, добре освітлені галявини, подалі від кущів та дерев. На ділянці, де буде розташований туристичний табір для відпочинку, потрібно організувати розчищення місцевості від трави, кущів.

Будьте обережні і тоді відпочинок
на природі залишить вам тільки приємні спогади!

БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Щоб зустріч Нового року та відзначення Різдва принесли хвилю позитивних емоцій та пройшли в щасливій, веселій атмосфері, варто пам’ятати про такі правила безпеки:
-встановлюйте ялинку стійко, а не на хиткій основі. Вона не повинна загороджувати вихід з кімнати або квартири. Не прикрашайте новорічне деревце свічками, ватою чи паперовим оздобенням;
– не залишайте дітей біля ялинки без нагляду. Для дитячої безпеки ялинку краще прикрасити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику);
-використовуйте лише сертифіковані гірлянди і обов’язково переконайтесь у справності електромережі;
– при виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена;
– не можна використовувати хлопавки та феєрверки в приміщеннях або в безпосередній близькості від житлових будинків;
– купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості;
– у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;- перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
– забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;
– забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;- при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;
– забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;
– не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках;- запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;
– пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;
– піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.
У випадку виникнення пожежі негайно телефонуйте до служби порятунку за номером 101!


При аварії на хімічно небезпечному об’єкті

Аварії (катастрофи) на хімічно небезпечних об’єктах економіки можуть супроводжуватися викидом (виливом) сильнодіючих отруйних речовин. Вдихання зараженого повітря може привести до ураження органів дихання, а також очей, шкірних покровів та інших органів.

Отримавши інформацію про викид сильнодіючих отруйних речовин необхідно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання (респіратор, ватно-марлеві пов’язки), найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки) і покинути район аварії.

Якщо відсутні засоби індивідуального захисту і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні, увімкніть гучномовець місцевого радіомовлення (радіоприймач, телевізор); чекайте повідомлень органу з питань цивільного захисту. Щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки). Вхідні двері завісьте шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини у вікнах і стики рам плівкою, лейкопластиром або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) сильнодіючих отруйних речовин.

Запам’ятайте! Надійна герметизація житла виключає проникнення сильнодіючих отруйних речовин у приміщення.

Виходьте із зони хімічного зараження в сторону, яка перпендикулярна напрямку вітру.

Почувши розпорядження про евакуацію, будьте уважні до вказівок органу з питань цивільного захисту, ретельно виконуйте їх.

При виході із зони зараження, зніміть верхній одяг і провітріть його на вулиці, прийміть душ, умийтесь з милом, ретельно вимийте очі і прополощіть рот.

При підозрі на ураження сильнодіючими отруйними речовинами виключіть будь-які фізичні навантаження, прийміть велику кількість пиття (чай, молоко і т. д.) та зверніться до медичного працівника або в медичний заклад.

Як діяти при отриманні сигналу про радіаційну небезпеку

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення.

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації.

Зменшить проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

Перед виходом з приміщення від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40 – 100 разів.

Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань цивільного захисту.

Зменшіть можливість проникнення радіації в приміщення.

Проведіть йодну профілактику. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років – по 0, 040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим – по 0, 125 г на один прийом.

Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу.

По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

З прибуттям на нове місце перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри.

Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Запам’ятайте!

Використовуйте для харчування лише продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях, консервацію і які не зазнали радіоактивного забруднення; не вживайте овочі, які росли на забрудненому грунті; не пийте молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах. Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте.

Уникайте тривалого перебування на забрудненій території.

У приміщеннях, щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів.

У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов’язково використовуйте засоби захисту: для захисту органів дихання – протигазом, респіратором, ватно-марлевою чи протипиловою пов’язкою, зволоженою марлевою пов’язкою, хустинкою або будь-якою частиною одягу; для захисту шкіри – спеціальним захисним одягом типу ОЗК, плащем з капюшоном, накидкою, комбінезоном, гумовим взуттям і рукавицями.


Якщо у приміщенні розбито ртутний градусник:

 • виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
 • відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
 • максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;
 • захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
 • негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті – забороняється.
 • вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);
 • зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;
 • утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не нижче 18-200С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;
 • вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Що робити при пожежі: правила евакуації для дітей і дорослих

   Як свідчить статистика, щорічно в Україні під час пожежі гине понад 10 тисяч людей. Найчастіше смерть в пожежі наздоганяє тих, хто починає панікувати, неуважно поводиться і не знає елементарних правил безпеки при надзвичайних ситуаціях. Щоб убезпечити себе, дітей і близьких, потрібно знати, що робити під час пожежі.
Зберігай спокій. Якщо ти почнеш кидатися по будівлі, нервувати і панікувати, до добра це не приведе. Якщо трапилася надзвичайна ситуація, потрібно зберігати спокій. Візьми себе в руки і починай думати, як вийти з положення. Максимально швидко обмірковуй кроки, щоб залишитися живим.
Постарайся залишити приміщення. Найкраще звичайно робити це через двері, але якщо двері замкнені, тоді спробуй вистрибнути через вікно (з розрахунком того, що висота не велика). Якщо ж ти перебуваєш високо, тоді поклич на допомогу людей, які проходять на вулиці.
При виході з приміщення не бери з собою речі. Якщо ти знаєш, де лежать документи, можна забрати їх. Але якщо часу залишилося мало, а мова йде про життя і смерть, тоді залишайте усі речі і швидко покидай приміщення.
Якщо ви не одні, першими повинні залишати приміщення під час пожежі діти, а тільки потім дорослі.
Під час надзвичайної ситуації ніколи не користуйся ліфтом. У таких ситуаціях електроенергія, як правило, відключається в першу чергу. Надзвичайні ситуації – це: пожежа, землетруси, повені, і багато інших випадків.
При пожежі використовуй найпростіші засоби захисту органів дихання від чадного газу: змочи водою хустки, простирадла, ватно-марлеві пов’язки або ж свій одяг і прикрий ніс і рот. Якщо поруч немає води, тоді тобі доведеться помочитися на ганчірки і так виходити з приміщення.


Обов’язково пам’ятай номери  екстрених служб України:

Пожежна служба – 101
Поліція – 102
Швидка допомога – 103
Служба газу – 104

   

   Користуйся телефоном тільки в екстрених випадках.
Пам’ятай, при виникненні надзвичайної ситуації навантаження на телефонні лінії зростає багаторазово.
При сильному задимленні під час пожежі найкраще пересуватися поповзом до виходу.

Пам’ятайте!

Якщо виникла пожежа, облік часу йде на секунди. Не треба панікувати.
Необхідно остерігатися задимленості, високої температури, загазованості, обвалу конструкцій та споруд, вибухів технічного обладнання.

Як захистити дітей від нещасних випадків

Використання нагрівальних приладів в холодну пору року

Правила пожежної безпеки під час опалювального сезону

Спалювання листя: 10 причин, чому це небезпечно!!!


Останні дні   жовтня виявились дуже «жаркими» для рятувальників Воловеччини!!! Хмари їдкого диму доносились з усіх сторін… Протягом трьох днів гасили лісову пожежу в Скотарському та в Яловому. Жденіївські рятувальники приборкували полум’я на цвинтарі Буковця , після того як місцеві жителі спробували навести там порядок!!! Тому ще раз наполегливо просимо не спалювати рослинні залишки, суху траву, шукайте альтернативних методів, які не завдаватимуть шкоди ні людям ні довкіллю!!!


Гриби – це смачно й корисно

Вони містять і білки івітаміни, і небагато жирів,. Однак щороку грибний сезон затьмарюють сумні події – грибні отруєння.
Тому актуально нагадати нашим громадянам про всю небезпеку цих смачних знахідок.
риби – це смачно й корисно. Вони містять і білки івітаміни, і небагато жирів,. Однак щороку грибний сезон затьмарюють сумні події – грибні отруєння.

Відомо, що їстівні гриби зустрічаються в будь-якому переліску, серед поля, навіть біля будинків на газонах знайдуться. Майте на увазі: гриби мають властивість накопичувати в своєму організмі різні отруйні речовини. Тому їх не можна збирати у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом, уздовж залізничних трас. Екологічно нечистий гриб небезпечний, як і отруйний. Не беріть червиві гриби – ними теж можна отруїтися, до того ж поки донесете кошик додому, заразяться і здорові капелюшки.

Біда приходить до тих, хто не може відрізнити отруйні гриби від їстівних. Як же це зробити? Багато хто покладається на “вірні”ознаки, що допомагають легко виявити отруйні гриби. Кажуть, що отруйні гриби згортають молоко, викликають побуріння головок цибулі та часнику, потемніння срібних предметів. Це невірно! Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізнити отруйні гриби від їстівних – треба їх знати.

Найнебезпечніший гриб – бліда поганка. Зустрічається вона часто. Недосвідчені грибники іноді плутають її з печерицями або сироїжками. У поганці, як і в інших грибах, дуже багато амінокислот, жирів та інших корисних речовин. Але “ложка дьогтю псує бочку меду”: гриб містить сильну отруту – аманітотоксін. Він не руйнується при термічній обробці, не розчиняється у воді. Одна бліда поганка, яка потрапила в їжу, може погубити трьох-чотирьох дорослих людей. Бліді поганки трохи схожі на печериці, але в блідої поганки нижній бік шапки зеленувато-білий, а в печериці — рожевий. Мухомор легко розпізнати за яскраво-червоною з білими плямами шапкою. Іноді зустрічаються сірі мухомори.

Жовчний гриб схожий на білий, але верхня частина його ніжки покрита візерунком у вигляді чорної або темно-сірої сітки, а м’якоть на зламі червоніє. Несправжні лисички схожі на лисички їстівні, але їхні шапки рівні, червонувато-оранжеві, а не світло-жовті, як у їстівних, а із надламаної шапки несправжньої лисички виділяється білий сік.

Збираючи опеньки, уважно оглядайте їхні ніжки. У їстівних опеньків на ніжці є кільце з плівки, а в несправжніх такої плівки немає, і пластинки під шапкою зеленуваті. Щоб не отруїтися грибами, будьте уважні, коли їх збираєте. Якщо гриб схожий на отруйний, якщо ви сумніваєтесь, чи він їстівний, краще викиньте його.

Ніколи не їжте сирі гриби, у тому числі – сироїжки. Якщо пощастить – відбудетесь розладом шлунка, у гіршому випадку – важке отруєння.


Як здолати пожежу за допомогою вогнегасника?

Якщо у Вас вдома чи в будь-якому іншому місці виникла пожежа, слід негайно дзвонити за номером 101 і викликати підрозділи вогнеборців. Але бувають випадки, коли можна спробувати самотужки приборкати полум’я – допоки пожежа не набула великого масштабу. Для цього треба вміти правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння, зокрема вогнегасниками.

У випадку пожежі необхідно дотримуватися основних правил користування вогнегасником:

1) взяти вогнегасник і підійти до джерела загорання;

2) висмикнути чеку, що розташовується у верхній частині вогнегасника;

3) спрямувати чорний циліндр вогнегасника (розтруб) на палаючий предмет і натиснути на рукоятку;

4) направляти струмінь на осередок вогню і злегка повертати вогнегасник з боку в бік.

Під час експлуатації та зберігання апарату заборонено:

– допускати появу на корпусі пристрою будь-яких пошкоджень;

– бити по балону;

– застосовувати вогнегасник, якщо він має виробничий брак або несправності запірного механізму;

– самостійно перезаряджати й розбирати апарат;

– використовувати пристрій для тих цілей, які не пов’язані з гасінням вогню;

– під час ліквідації вогнища загорання направляти вогнегасник у бік людей.


Державна служба України з надзвичайних ситуацій попереджає громадян про своєчасне інформування щодо виявлення вибухових пристроїв

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

 • предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
 • наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
 • наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
 • наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
 • предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

 • торкатися предмету і пересувати його;
 • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
 • заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
 • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.УВАГА, НАФТОПРОВІД !

УВАГА, НАФТОПРОВІД !

____________________________________________________

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ РОЗПАЛЮЮЧИ БАГАТТЯ

ІНФОРМУЄМО

ШАНОВНІ БАТЬКИ

В Україну прийшла справжня зима

НЕБЕЗПЕКА ВІД КРИЖАНИХ БУРУЛЬОК

Обмороження

Правила поведінки на льоду

ЯК МОЖНА ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ В ОЖЕЛЕДИЦЮ

До уваги жителів району!

Правила безпечної поведінки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят

Що робити, коли горить автомобіль?

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту

Грози, блискавки і безпека

Прийоми виживання. Рекомендації щодо дій людини в умовах пожежі

Порядок дій у разі винекнення пожежі

Правила пожежгої безпеки для церков

Дії при сигналі “УВАГА ВСІМ!”

Правила поводження під час проведення евакуації

Основи безпеки на воді

Нагадайте дітям про електробезпеку!

Пожежна безпека в побуті

Укуси отруйних змій

Харчове отруєння: симптоми і лікування в домашніх умовах

 


signos-deficiencias-nutricionales-01-728x511Прийшов час коли на зміну теплим погожим осіннім дням йдуть прохолодні та похмурі дні в які хочеться перш за все зігрітися та обсохнути. Та перш за все потрібно пам’ятати про безпеку яка супроводжує нас в опалювальний сезон.
Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також неправильне користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь, особливо у осінньо-зимовий період.

Як же запобігти лиху?

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей — ремонтувати.
Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме:

 • опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;

 • печі та осередки вогню безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;

 • кухонні плити та кип’ятильники — щомісяця.
  Ці вимоги, насамперед, пов`язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи.
  Пам`ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками.
  Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм.
  Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев»яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5м х 0,7 м.
  Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів — 1,25 м.
  Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина вкладатиметься спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

– залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними малюкам;
– користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:
– розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;
– зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці:
– сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;
– використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;
— використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника або топити печі з відкритими дверцятами;
— використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи:
— улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
— допускати перепал печі;
— улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Отож, виконуючи прості правила безпеки, ви збережете життя собі та своїм близьким та рідним. Хай в ваших оселях буде тепло та затишок.


Державна служба України з надзвичайних ситуацій попереджає громадян про своєчасне інформування щодо виявлення вибухових пристрої

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

– предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

– наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

– наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

– наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

– предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

– торкатися предмету і пересувати його;

– користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

– заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

– торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.


pozharnoj_bezopasnosti_1330550594ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 Не залишайте дітей без нагляду! 

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуйтесь правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це, Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!


702466Обережно гриби!

Основні причини отруєнь:

 •  вживання отруйних грибів;
  •    неправильне приготування умовно їстівних грибів;
  •    вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
  •    вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння:

нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності

Щоб запобігти отруєння грибами, необхідно дотримуватися наступних правил:

 •  Не збирайте гриби:
  –    якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
  –    поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
  –    невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “ бульба ”, оточене оболонкою;
  –    з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;
  –    ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
  –    “ шампіньйони ” та “ печериці ”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
  •    Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
  •    Не куштуйте сирі гриби на смак.
  •    Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
  •    Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
  •    При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
  •    Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління.
  •    Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
  •    Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
  •    Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
  •    Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
  •    Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

 ДОТРИМАННЯ ЦИХ ПРОСТИХ ПРАВИЛ МОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я І НАВІТЬ ЖИТТЯ


89Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил поведінки у лісі

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

Утримуйтесь від розведення вогнища у лісі. Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:

– розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;

– місце розпалювання вогню розчищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском);

– не залишайте вогнище без нагляду;

– коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;

– кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.

Категорично забороняється:

– підпалювати ліс аби подати сигнал про порятунок;

– підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами

Якщо ви опинилися в осередку пожежі :

– не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік. Рухайтесь проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

– гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

– особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

–  після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.

_________________________________

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank
Перейти до вмісту