Різне

” Я МАЮ ПРАВО !”

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.

Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, а також за сприяння усіх органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки міжнародних донорів і партнерів.

Проект інформує громадян про їхні права та навчає, як ці права захищати. Одним з його ключових елементів є надання безоплатної правової допомоги – дієвого та ефективного механізму захисту прав кожного громадянина.

Мета цього проекту підвищити рівень правової культури та правової свідомості громадян, а також сприяти розвитку доступу до правосуддя. Проект реалізується задля того, щоб більше громадян знали свої права, користувалися ними та вдавалися до правових способів захисту прав. У межах проекту громадянам даються чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли їхні права порушують. Головна ціль проекту інформування громадян про можливості та використання своїх прав у повсякденному житті.

Залежно від актуальних правових потреб суспільства, в межах проекту визначаються соціально значимі блоки захисту прав громадян, відповідно до яких проводяться інформаційно-просвітницькі кампанії по всій території України. На 2017-2018 роки основними напрямками реалізації ініціативи визначено:

  1. Захист прав дітей та жінок: аліменти, протидія насильству – Чужих Дітей  Не Буває, Стоп Насильство, Відповідальне Батьківство

  2. Захист прав аграріїв – Агрорейдери Стоп

  3. Захист прав підприємців – Маски Шоу Стоп

  4. Протидія корупції у вищих навчальних закладах – Хабар За Навчання Стоп

  5. Порядок вирішення суперечки.

  6. Порядок оформлення субсидій.

  7. Виконання рішення суду.

Знаю! Дію! Захищаю!

Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Під таким слоганом Міністерство юстиції створило та реалізує проект «Я МАЮ ПРАВО!».

Начальник РВ ДВС                                     М.М.Палей