Новини

ЯКИМ ЧИНОМ ДІЯТИ СПОЖИВАЧУ, ЩОБ НЕ ПСУВАТИ СОБІ НЕРВИ ТА НЕ МАРНУВАТИ ЧАС

Споживачі повинні щомісяця платити за послуги з газопостачання. Для цього кожен місяць (за період з 1 числа минулого місяця до 1 числа поточного місяця) розраховується обсяг спожитого Вами природного газу та визначається розмір плати за нього.

Для точного розрахунку обсягу спожитого газу, Вам необхідно зафіксувати показання лічильника та передати їх з 25 числа розрахункового місяця по 02 число місяця наступного за звітним до газового господарства.

Передати фактичні показання лічильника можна за допомогою безкоштовного веб-сервісу «ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ» на сайті www.104.ua або через Контакт-центр (0312 48-83-04). Дзвінки оплачуються згідно з тарифами вашого оператора зв’язку.

Не отримавши вчасно, до 2 числа (включно) місяця наступного за звітним фактичні показники лічильника, обсяг спожитого Вами природного газу за звітний місяць розраховує газорозподільне підприємство ПАТ «Закарпатгаз».

Тож, якщо Ви отримали рахунок, в якому вказані РОЗРАХУНКОВІ, а не ФАКТИЧНІ обсяги спожитого Вами природного газу, це означає, що газорозподільне підприємство не отримало фактичні показання Вашого лічильника.

В такому разі просимо Вас не турбуватися і діяти наступним чином:

1. Вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника і дату їх зняття.

2. У будь-який зручний для Вас спосіб здійснити оплату згідно вказаної у рахунку СУМИ ДО СПЛАТИ.

3. Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання свого лічильника! Це дозволить Вам сплачувати лише за спожитий обсяг газу.

Фактичні показання лічильника (зафіксовані контролером, передані Вами по телефону, через «ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ» чи в інший спосіб), отримані після 2-го числа місяця наступного за звітним, потрапляють в автоматизовану програму обліку в наступному розрахунковому місяці. Виходячи із фактичних показань лічильника, автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні наступного рахунку.

Дисциплінованість при повідомлені фактичного показань лічильника та своєчасна оплата буде вашою персональною гарантією економії часу, коректного обліку спожитого Вами природного газу та суттєво зменшить кількість конфліктних ситуацій.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СПОЖИВАЧА ТА ПОСТАЧАЛЬНИКА ПОСЛУГ

У разі неотримання рахунку від газопостачального підприємства до 15 числа наступного місяця, Ви можете самостійно розрахувати обсяг і вартість спожитого газу відповідно знятих Вами фактичних показань лічильника і сплатити за нього в будь-який зручний для Вас спосіб (не пізніше 25 числа місяця, що настав за розрахунковим) через банківські установи, відділення УКРПОШТИ або скориставшись сервісом он-лайн платежів IPay.ua або Portmone.com.

Якщо Ви вчасно не здійснили оплату за спожитий природний газ, постачальник має право здійснити заходи з припинення Вам постачання природного газу. Припинення газопостачання не звільняє Вас від обов’язку сплати заборгованість за фактично спожитий природний газ.

У разі порушення Вами термінів оплати, Вам необхідно сплатити за вимогою постачальника пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

У випадку не реагування на звернення постачальника/недосягнення згоди шляхом переговорів щодо оплати Вами простроченої заборгованості за природний газ та відшкодування витрат постачальника на припинення та відновлення газопостачання, постачальник послуг має право стягнути заборгованість в судовому порядку.

Відповідно до Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,…» від 21.10.1995 р. № 848 (із змінами, внесеними згідно Постановою КМУ № 409 від 06.08.2014 р.) Ви маєте право на призначення житлової субсидії, для цього Вам необхідно звернутися до відповідного органу соціального захисту населення. Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг визначену відділом соціального захисту населення.

Свалявське УЕГГ