Новини

Юридичний захист для кожного українця- це безоплатна правова допомога

Право кожного українця на правову допомогу закріплене Конституцією. В свою чергу Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що право на безоплатну первинну правову допомогу, тобто консультації, роз’яснення законодавства тощо, мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Вторинна правова допомога включає такі види послуг: захист, представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають особи, середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму.

Також на всі види правових послуг мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу стосовно питань, пов’язаних соціальним захистом, мають ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

Особи,   щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, чи про обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності   мають право на безоплатні правові послуги протягом розгляду справи в суді.

Особи, до яких застосовано адміністративне затримання та адміністративний арешт, а також ті, хто відповідно до   положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, а також особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою мають право отримати адвоката, послуги якого оплатить держава. Так само як і особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» мають право на всі види правових послуг до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця.

Особи,   реабілітовані   відповідно   до   законодавства України мають право на безоплатну вторинну правову допомогу стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією.

Вже з 1 вересня 2016 року в Україні буде відкрито понад 400 бюро правової допомоги. В тому числі функції бюро у Воловці буде виконувати відділ “Воловецьке бюро правової допомоги” Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги .

Таким чином, якісна правова допомога стане ближчою для людей.

Бюро правової допомоги — це місце, де кожен зможе отримати фахову безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультації. Місія бюро: посилення правової спроможності територіальних громад. Їх функції наступні: активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, надання юридичних консультацій, прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тобто це компактний підрозділ, максимально корисний для людей та із мінімумом бюрократичних процедур.

Головний спеціаліст відділу

«Воловецьке бюро правової

допомоги» Мукачівського

місцевого центру з надання

безоплатної вторинної

правової допомоги Н.Мадяр