Новини

З нагоди Дня Героїв Крут

30 січня 2017 року в читальній залі районного будинку культури відбулась історична година присвячена пам’яті молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. В заході взяли участь працівники райдержадміністрації та райради, представники трудових колективів, вчителі та учні Воловецької ЗОШ І –ІІІ ступенів, громадськість та представники ЗМІ.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих молодих студентів, які загинули за незалежність України.

Про історичні події 29 січня 1918 року під Крутами, як символ героїзму та відданості, символ національної трагедії, розповів вчитель історії Воловецької ЗОШ І –ІІІ ступенів Зенинець В. В.

Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять» – під такою назвою експонувалась літературна виставка, на якій були представлені книги та періодичні видання. Також під час заходу відбулась презентація книги «Крути. Січень 1918 року», до якої увійшли невідомі й маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Це документальна розповідь про героїчну подію нашої історії – бій під Крутами.

Заходи з нагоди вшанування пам’яті українських юнаків, які полягли під Крутами у січні 1918 року, відбулися у всіх населених пунктах району. У навчальних закладах проведено тематичні вечори, уроки патріотизму, інші виховні заходи. У клубно-бібліотечних закладах району оформлено книжкові виставки, проведено тематичні години.

 

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar