Новини

ЗДОБУТЕ ПРИМНОЖУЄМО

Минає літо. Завершується й підготовка освітніх закладів до нового навчального року. Районна влада дбає, щоб 1 вересня учні прийшли у відремонтовані класи,  у більшості з яких ще пахне свіжою фарбою. По фонду регіонального розвитку пройшло 8 освітніх об’єктів, на кожному з яких проводяться роботи з енергозбереження. Завдяки О. О. Цінику, який виконував обов’язки голови РДА, вдалося вирішити питання з виплати  двадцяти відсотків престижності професії  педагогам. Для успішної роботи Воловецької ДЮСШ тут змонтовано нову опалювальну систему. Це дасть можливість дітям займатися фізкультурою й спортом і у холодну пору року. Невдовзі запрацює і спортивний комплекс „Верховина”, де школярі після уроків та у вихідні матимуть можливість займатися спортом. Для цього тут будуть створені всі зручності. Отож, вишукуємо кошти для якнайскорішого завершення ремонтних робіт.

Знаючи у   якому  неприглядному стані перебувають наші дороги, розпочато їх ямковий ремонт. П’ятдесят відсотків  його вже зроблено на відрізку Нижні Ворота – Гукливе. Ці роботи продовжуватимемо. Велику увагу приділяємо благоустрою населених пунктів, їх санітарній очистці. Села стали чистішими, погарнішали. У більшості з них розбито клумби, посаджено дерева.  З метою створення культурної зони, багато зроблено і у воловецькому парку. Розпочато його благоустрій. Завезено та розрівняно гравієм нерівності, створено місце під майданчик для культурного відпочику, на якому відбуваються масові святкування, заходи та інші міроприємства. Приємно, що нам вдалося упорядкувати місцину під пляж з білим покриттям на березі Вичі, на якій буде продовжено  спорудження дамби.

Важливим здобутком вважаю і те, що у Воловці запрацював Центр надання адміністративних послуг. Його роботою вже скористалися сотні наших земляків. Створення Центру – вагомий внесок у реалізацію  загальнодержавної політики у розвитку бізнесу, дерегуляції  адміністративних послуг та дозвільних процедур. Це – крок щодо впровадження Програми економічних реформ і одне з ключових завдань, визначених Президентом України щодо створення зручних та доступних умов для отримання громадянами й суб’єктами господарювання якісних адміністративних послуг. Кілька  місяців тому працівники Центру переселилися у приміщення зі всіма зручностями, про які ми подбали.

Дещо вдалося зробити  і у справі  створення нових робочих місць у районі. Великі надії покладаємо на підприємство „Полімер-Техніка”. Його керівництво вже провело перемовини з провідними фірмами Європи, які мають намір розмістити в нас замовлення, що в свою чергу дасть можливість створити нові робочі місця. Набирає обертів і швейне виробництво – Жденіївська філія ТОВ „Мономах”,  на базі колишнього заводу „Електрон”. Нині ТОВ „Мономах” запрошує на роботу швачок для пошиття швейних і трикотажних виробів. Товариство забезпечує безкоштовною доставкою робітників  на роботу та з роботи автотранспортом підприємства.

Попри всі  складнощі, Воловеччина успішно вирішує  назрілі питання. Проводимо обстеження суб’єктів підприємницької діяльності району, виявляємо тіньові робочі місця. За наслідками обстежень складені відповідні протоколи. Та це ще далеко не всі працівники, які трудяться не оформивши трудові відносини в передбачений законодавством спосіб із своїми роботодавцями. Використання найманої праці  без оформлення містить у собі багато негативних явищ, з якими ми боремося.

Нині  у центрі нашої уваги перебуває раціональне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення. Це питання розглянуто на засіданні робочої групи РДА, яка відзначила, що цього року від заготівлі яфин надійшла 241 тисяча 880 грн., а минулого року – 27 тис. 800 грн. 15 тис. 400 грн. сплатило ПП „Метеора Закарпаття”, 222  тис. 525 грн. ТОВ „Фрешберрі” та 3 тис. 953 грн. ПП Боршош В. В. Це свідчить про те, що процес заготівлі дикоростучих керований, перебуває під контролем.

Т. ЛЕХМАН

в. о. голови райдержадміністрації