Новини

Звіт про пророблену роботу служби у справах дітей Воловецької райдержадміністрації за 7 місяців 2015 року

Протягом звітного періоду робота служби у справах дітей райдержадміністрації була спрямована на реалізацію державної політики з питань дітей, запобігання дитячій бездоглядності, захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на профілактику правопорушень серед дітей, на виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року».

За даними відділу статистики станом на 01.01.2015 року у Воловецькому районі проживає 5649 дітей віком до 18 років.

Станом на 28.07.2015 року на обліку в службі у справах дітей перебуває:

– 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  з них:

– 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників.

– 2 – виховуються в прийомних сім’ях Немеш та Собран (Тячівський та Воловецький райони),

– 2 – в дитячому будинку сімейного типу сім»ї Посипанко (Ужгородський район),

– 7 – неповнолітніх знаходяться на повному державному утриманні в інтернатних закладах області, із них 2 в обласному Будинку дитини м.Свалява.

11 дітей цієї категорії підлягають усиновленню;

– 28 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах (виховуються у 9 сім’ях), в тому числі 5 дітей, які зазнали психологічного насилля в сім’ї (3 сім’ї).

Протягом поточного року на облік поставлено: 1 дитину-сироту та 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Дитина-сирота влаштована під опіку громадян, щодо дитини, позбавленої батьківського піклування, то працівниками Служби здійснюється робота щодо влаштування її під опіку родичів (статус дитина набула в липні 2015 р.). За звітній період знято з обліку 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із них: 6 – у зв’язку із досягненням повноліття та 1 – у зв’язку з поверненням у сім’ю.

Протягом цього період усиновлення дітей не відбувалось.

Станом на 28.07.2015 р. на території району проживає 32 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із яких: в прийомній сім’ї виховується одна дитина-сирота, у дитячому будинку сімейного типу – 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 25 дітей, які перебувають під опікою та піклуванням громадян.

У районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу (6 вихованців) в с.Підполоззя та 1 прийомна сім’я (1 дитина-сирота) смт Жденієво.

На території району проживає 10 усиновлених дітей, за якими здійснюється контроль за їх утриманням та вихованням.

З метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, службою у справах дітей здійснюється робота щодо перевірки умов проживання дітей цієї категорії у сім’ях опікунів/ піклувальників (згідно графіку) та створення опікунами/піклувальниками умов для утримання та виховання дітей у їх сім’ях. Щороку опікуни/піклувальники готують звіт службі у справах дітей щодо виконання ними їх обов’язків, створення умов для утримання та виховання підопічних, використання ними коштів на своїх підопічних.

З почату року за поданням служби у справах дітей Воловецької райдержадміністрації оздоровилось 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території району в ДЦ «Молода гвардія».

Станом на 28.07.2015 р. – 5 осіб, із числа дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування, по досягненню повноліття, отримали одноразову допомогу у розмірі 1810,0 грн. кожному.

Службою у справах дітей райдержадміністрації налагоджена співпраця з виконкомами селищних та сільських рад щодо захисту та збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на їх території. Так, станом на 28.07.2015 р. на квартирному обліку перебуває 9 неповнолітніх, яких взято на квартирний облік після досягнення ними 16- річного віку, із них 2 – в поточному році. Одна дитина, позбавлена батьківського піклування, є співвласником житла. Її опікун – бабуся розпорядженням голови райдержадміністрації призначена опікуном над майном своєї підопічної. 2 дітям-сиротам сесіями Жденіївської селищної ради було виділено житлові приміщення для проживання малолітніх.

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації здійснюються перевірки умов проживання та утримання дітей у сім’ях опікунів/піклувальників, прийомній сім»ї та дитячому будинку сімейного типу, надається допомога щодо влаштування дітей-сиріт та дітей. позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, оформлення пенсій та соціальних виплат на дітей, а також залучення дітей цієї категорії до літнього оздоровлення.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечені єдиними квитками, безоплатним харчуванням у навчальних закладах, двічі на рік проходять безоплатне медичне обстеження.

За звітний період на облік Служби було взято 8 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (із яких 5 дітей, які зазнали насилля в сім»ї), знято – 13 дітей: 1 – у зв’язку з досягненням повноліття, 12 – у зв’язку з відсутністю причин та підстав знято з обліку.

Питання щодо захисту прав та інтересів дітей, профілактики правопорушень у підлітковому середовищі розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини та координаційній раді у справах дітей при райдержадміністрації. За звітній період було проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто – 25 питань та 2 координаційні ради у справах дітей при райдержадміністрації, на яких розглянуто – 6 питань.

З метою виявлення бездоглядних дітей, запобіганню підлітковій злочинності та правопорушенням спільно із Свалявським РВ (з обслуговування Свалявського та Воловецького районів) УМВС України прийнято ряд спільних наказів, серед яких: „Про проведення рейдів-перевірок торговельних закладів з питань дотримання чинного законодавства щодо заборони реалізації спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім”, „Про роботу з сім’ями, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків та дотримання законодавства щодо попередження насильства в сім’ї”, „Про проведення на території району профілактичного рейду” тощо.

Службою спільно із кримінальною міліцією протягом І півріччя 2015 р. проведено 15 рейдів, під час яких виявлено 7 дітей. Батьків дітей попереджено, дітей повернуто в сім’ю. Проводиться робота щодо виявлення дітей, які не навчаються і не працюють, здійснюється робота щодо повернення їх до навчання чи можливості працевлаштування.

З метою профілактики злочинності та правопорушень у підлітковому середовищі, веденні здорового способу життя, працівниками служби у справах дітей проводяться зустрічі з учнями та керівництвом навчальних закладів щодо захисту прав та інтересів школярів, роз’яснюються їх права та обов’язки, пропагується здоровий спосіб життя. Такі бесіди відбулись з учнями Абранської, Канорської ЗОШ І-ІІ ст., Воловецької, В.Ворітської ЗОШ І-ІІІ ст., Н.Ворітської школи-інтернат І-ІІІ ст., тощо.

Службою у справах дітей райдержадміністрації щомісячно проводиться взаємозвірка з районним центром зайнятості щодо працевлаштування неповнолітніх, про що складається відповідний акт. Так, протягом І півріччя 2015 року районним працевлаштування неповнолітніх не проводилось, відповідно перевірки підприємств, організацій та установ району щодо працевлаштування неповнолітніх працівниками служби у справах дітей райдержадміністраціях не проводились. На даний час неповнолітніх, які б працювали на підприємствах, організаціях та установах району – немає.

Працівниками Служби взято участь у засіданнях виконкомів В.Ворітської та Розтоцької сільських рад щодо утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також здійснюється захист прав та інтересів дітей у судових засіданнях (18 засідань).

Для недопущення повторних злочинів та правопорушень проводиться індивідуально-профілактична робота з неповнолітніми, які скоїли злочини та  перебувають на обліку в кримінальній міліції у справах дітей. На даний час на профобліку перебуває 2 неповнолітніх, які проживають на території району, що скоїли злочини. З дітьми та їх батьками проводиться відповідна профілактична робота щодо недопущення в майбутньому скоєння злочинів.

За звітній період було прийнято 41 наказ начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, підготовлено 6 розпоряджень, які стосуються захисту прав та інтересів дітей, розглянуто 110 звернень громадян, отримано 170 та адресовано адресатам – 289 листів.

Проводиться інформаційна робота щодо висвітлення питань попередження бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, поширення нових форм сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових та майнових прав даних питань на сайті райдержадміністрації.

Інформація про дітей вищезазначених категорій та громадян, які бажають усиновити дитину вносяться до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». Проте, дана система до цього часу не введена в експлуатацію у зв’язку з відсутністю: – окремої оргтехніки для роботи програми; ліцензійної операційної системи – Windows ХР, системи антивірусного захисту, тощо.

Начальник служби у справах дітей

М.Шуста